Na sesterský souboj nedojde. Kristýna Plíšková v Tokiu prohrála a Karolínu nevyzve

17. 9. 2018 8:10
Česká tenistka nevyužila vedení 4:1 ve třetím setu a ani dva mečboly, Darji Gavrilovové po tříhodinové bitvě podlehla.
Kristýna Plíšková
Kristýna Plíšková | Foto: Reuters

Tokio - Kristýna Plíšková podlehla na turnaji v Tokiu po téměř tříhodinové bitvě Darji Gavrilovové z Austrálie 6:7, 6:3, 6:7 a proti sestře Karolíně si nezahraje. Ve třetím setu česká tenistka nevyužila vedení 4:1 a následně ani dva mečboly.

Kristýně Plíškové se v poslední době na okruhu WTA nedaří a v prvním kole vypadla už na jedenáctém z 12 turnajů. Dnes však měla velmi blízko k tomu, aby 33. hráčku žebříčku vyřadila a oplatila moskevské rodačce dvě loňské prohry.

Tie-break úvodní sady šestadvacetiletá Češka ztratila 2:7, pak ovládla po dvou brejcích druhý set, ale závěrečnou bitvu nezvládla. Třetí mečbol za stavu 8:8 v tie-breaku nabídla soupeřce dvojchybou a Gavrilovová příležitostí nepohrdla. Zápas doservírovala po dvou hodinách a 54 minutách.

Karolína Plíšková vstoupí do Pan Pacific Open coby nasazená čtyřka až ve druhém kole, proti svému dvojčeti si v hlavní soutěži turnaje WTA ještě nezahrála. Z českých tenistek se v Japonsku představí ve dvouhře ještě Barbora Strýcová.

Tenisový turnaj žen v Tokiu (tvrdý povrch, dotace 799.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Gavrilovová (Austr.) - Kristýna Plíšková (ČR) 7:6 (7:2), 3:6, 7:6 (10:8), Kontaveitová (Est.) - Mladenovicová (Fr.) 6:3, 7:6 (7:5).