Lehečka si věří. Příští turnaj snad bude šťastnější, prohlásil po finále před US Open

Aktualizováno 27. 8. 2023 10:22
Český tenista Jiří Lehečka své vítězné tažení v americkém Winston-Salemu k trofeji nedotáhl. Ve finále podlehl Argentinci Sebastiánu Báezovi 4:6 a 3:6. "Příští turnaj pro mě snad bude o trochu šťastnější," prohlásil. Tím příštím turnajem je už ovšem grandslamové US Open!
Sestřih finále Lehečka - Báez | Video: Asociated Press

Jednadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi, který plnil roli nasazené pětky, prohrál finále za hodinu a 35 minut a nevyužil příležitost získat v kariéře první titul na okruhu ATP.

Pětatřicátý hráč světa neprolomil při premiérové účasti ve finále více než tříleté čekání na českého vítěze turnaje ATP. Naposledy triumfoval na elitním okruhu Jiří Veselý v únoru 2020 v indickém Puné. Před devíti lety vyhrál turnaj ve Winston-Salemu Lukáš Rosol.

Lehečka si přesto vylepšil dosavadní maximum. Nejdále se zatím probojoval do semifinále v Rotterdamu (2022) a Dauhá (2023).

Čtvrtfinalista letošního Australian Open Lehečka měl před zraky svého trenéra Tomáše Berdycha dobrý úvod a díky brejku ve čtvrtém gamu se ujal v prvním setu vedení 3:1.

Šestý nasazený Báez ale čtyřmi hrami za sebou vývoj otočil. Za stavu 4:5 mohl Lehečka ještě při soupeřově servisu srovnat, vedl 40:0 a měl celkem čtyři brejkboly. Ani jeden ale nevyužil a Báez se ujal po 53 minutách hry vedení.

Český tenista měl dobře rozehraný i druhý set, hned v úvodu získal po brejku náskok 2:0. Ani tentokrát ale slibný náskok neudržel. O rok starší Báez znovu čtyřmi gemy za sebou vývoj otočil.

V deváté hře sice Lehečka odvrátil při servisu mečbol, při druhém už ale neuspěl a Argentinec mohl radostí padnout na zem.

"Příští turnaj pro mě snad bude o trochu šťastnější," citovala Lehečku oficiální stránka ATP Tour po finále posledního klání před newyorským grandslamem.

"Ale pořád to pro mě byl dobrý týden. Pozitivní týden před New Yorkem. Budu odtud mít spoustu dobrých vzpomínek," doplnila česká jednička.

Český tenista postupně vyřadil na turnaji Američana Mitchella Kruegera, Němce Dominika Koepfera a Australana Maxe Purcella. Do finále postoupil bez boje po zranění semifinálového soupeře Sebastiana Kordy.

Báez získal svůj čtvrtý titul v kariéře, třetí letos a druhý za sebou. Před Winston-Salemem totiž vyhrál antukový turnaj v Kitzbühelu.

"Měl jsem špatný start do zápasu, ale za výsledek a celý tenhle týden jsem šťastný," pochvaloval si Báez po triumfu.

"Je hezké získat sebevědomí, ale teď musím myslet na regeneraci po tomhle týdnu. A pak začnu myslet na US Open," dodal Argentinec, jenž nad Lehečkou vyhrál i druhý vzájemný zápas.

Hlavní soutěž posledního grandslamu sezony začne v pondělí. Lehečka, který vloni při svém debutu v hlavní soutěži dohrál v 1. kole, v něm tentokrát narazí na Aslana Karaceva z Ruska. Báeze čeká Chorvat Borna Čorič.

Tenisový turnaj mužů ve Winston-Salemu v USA (tvrdý povrch, dotace 850.680 dolarů):

Dvouhra - finále: Báez (6-Arg.) - Lehečka (5-ČR) 6:4, 6:3.

Čtyřhra - finále: Lammons, Withrow (USA) - Skupski, Glasspool (2-Brit.) 6:3, 6:4.