Kvitová na svůj třicátý titul nedosáhla. V Cincinnati ji zastavila kvalifikantka

21. 8. 2022 21:59
Česká tenistka Petra Kvitová titul na turnaji v Cincinnati nezískala. Ve finále prohrála 2:6 a 4:6 s Caroline Garciaovou z Francie.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Dvaatřicetiletá Kvitová v prvním setu pustila soupeřku do vedení 4:0 a ve druhém prohrávala 0:2. Poté někdejší světová dvojka odešla do kabin kvůli ošetření kolena, ale ani vynucená přestávka jí nepomohla.

Za stavu 2:3 se Kvitová sice při podání Garciaové ujala vedení 40:0, ale bývalá čtvrtá hráčka světa i díky třem esům vyrovnání nedovolila. Poté už si Francouzka vedení pohlídala a získala desátý titul v kariéře.

Osmadvacetiletá Garciaová si nakonec k třetímu letošnímu titulu pomohla 11 esy. Navíc jako první hráčka v historii turnaje v Cincinnati došla z kvalifikace až k celkovému triumfu.