reklama
 
 

Kilnarová žene vpřed, osud Bouchardové a Kurnikovové odmítá: Nezvládly tlak médií, ten já neznám

22. 6. 2018 12:10
Osmnáctiletá tenistka po zisku nejcennějšího titulu kariéry ve Starých Splavech vylétla v žebříčku do třetí stovky.

Praha - Její výkony budí zaslouženou pozornost. Monika Kilnarová se dere mezi českou tenisovou špičku, letos už vyhrála dva tituly na okruhu ITF a světovým pořadím letí strmě vzhůru.

"Letos jsem se chtěla dostat do první třístovky, byl to můj cíl a teď jsem ho splnila," oznamuje spokojeně.

Vysněný posun jí zajistil triumf na Macha Lake Open ve Starých Splavech. Původně na turnaji s dotací 25 tisíc amerických dolarů neměla startovat, Český tenisový svaz jí ale udělil divokou kartu. A mladá Češka ji stoprocentně využila.

V semifinále a ve finále porazila hráčky, které už v minulosti byly ve světovém žebříčku v Top 150.

"Mám z toho velkou radost. Je to můj nejcennější titul. Doufám, že jich letos ještě bude hodně," dodává Kilnarová. U Máchova jezera pozitivně využila své sebevědomí.

"Chtěla jsem samozřejmě vyhrát," odpovídá na otázku, jaké cíle měla poté, co divokou kartu obdržela.

Kilnarová se vyvíjí, pracuje na svých slabších stránkách a neustále se zlepšuje. "Myslím, že jsem hodně zapracovala na kondici. Cítím se teď v dlouhých zápasech dobře," říká tenistka. A pochvaluje si také servis. "V důležitých chvílích se o něj můžu opřít."

Její hra vykazuje progres rovněž z hlediska taktiky. "Mám určitou strategii hry, kterou se snažím dodržovat a pracuji na ní," nechce rodačka z Ostravy prozrazovat detaily.

Jejím dalším postupným cílem jsou kvalifikace grandslamů. "Na trávě letos hrát nebudu. Chystám se na turnaj do Německa a chtěla bych zkusit hrát i nějaké WTA turnaje," vysvětluje svůj další plán.

Některá tuzemská média už mladou tenistku překřtila na "českou Eugenii Bouchardovou". Kilnarová moc nechápe, proč: "Asi nás obě srovnávají, protože jsme blonďaté. Jinak to moc neřeším."

Mladá tenistka je aktivní na sociálních sítích a disponuje výrazným marketingovým potenciálem. I proto panují mezi českými fanoušky obavy, aby nedopadla jako výše jmenovaná Kanaďanka nebo v dřívějším období Ruska Anna Kurnikovová.

Obě vylétly vzhůru, aby poté zažily strmý pád. Tenis šel rázem na druhou kolej.

"Myslím si, že ony nezvládaly velký tlak médií, protože se dostaly do absolutní špičky hodně mladé. Tohle já neznám, takže nemůžu hodnotit, proč takhle dopadly," naznačuje Kilnarová, že podobné potíže u sebe neočekává.

Češka zažívá náročný rozjezd kariéry. Přiznává, že vydělané prize money zatím pokryje jen malou část nákladů. "Finančně mě podporují rodiče, jsem jim za to hodně vděčná," říká tenistka, jejímiž vzory jsou Maria Šarapovová a Roger Federer.

Nedávno s velkým zájmem sledovala grandslamové French Open. Titul přála Rumunce Simoně Halepové a tajně snila o tom, že si příští rok na pařížských kurtech zahraje také. "Bylo by to úžasné. Doufám v to," věří nadějná hráčka.

autor: Aleš Vávra | 22. 6. 2018 12:10

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama