Kecy, neudržel se Nadal. Po porážce se Zverevem čelil podivnému dotazu

av av
12. 11. 2019 19:13
Rafael Nadal vstoupil do Turnaje mistrů jednoznačnou porážkou s Alexanderem Zverevem a náladu mu zrovna nevylepšila ani pozápasová tisková konference.
Rafael Nadal.
Rafael Nadal. | Foto: Reuters

Světovou jedničku šokovala podivná otázka zkušeného italského novináře Ubalda Scanagatty.

Ten se poněkud krkolomným způsobem snažil ze Španěla vytáhnout, zda ho náhodou z koncentrace nemohlo vyvést manželství, do něhož s dlouholetou přítelkyní Xiscou Perellovou vstoupil v říjnu.

Nadal nejprve nevěřil vlastním uším a raději se reportéra zeptal, zda jde o vážný dotaz, nebo jen o žert: "Opravdu? Vážně se mě ptáte na tohle?"

Když byl ujištěn o serióznosti otázky, začal se pořádně ošívat. Z jeho výrazu i gest byla cítit zvláštní směs zmatení a vzteku. Nakonec se ale po krátkém vnitřním boji propracoval k odpovědi.

"Je pro mě opravdu velkým překvapením, že se mě na tohle ptáte, vzhledem k tomu, že jsem se stejnou dívkou už patnáct let a mám velmi stabilní a normální život. Přece nedělá rozdíl, jestli mám na ruce prsten nebo ne. Tedy alespoň pro mě," řekl třiatřicetiletý šampion.

Nakonec se jen ironicky zasmál a zahlásil: "Přejdeme k otázkám ve španělštině, protože tohle jsou kecy."

Devatenáctinásobný grandslamový šampion jinak po porážce odmítl, že by ho trápily poraněné břišní svaly, kvůli kterým vynechal předchozí turnaj v pařížské hale Bercy.

"Mohl bych hledat výmluvy, ale nebudu. Necítil jsem v břiše žádnou bolest. To je jediná dobrá zpráva. Saša hrál skvěle, mě to nešlo. Nebyl jsem dost dobrý. Jestli tady chci uspět, musím se hodně zlepšit," prohlásil Nadal, jehož dalšími soupeři v základní skupině londýnského ATP Finals budou Rus Daniil Medveděv a Řek Stefanos Tsitsipas.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy