Kecy, neudržel se Nadal. Po porážce se Zverevem čelil podivnému dotazu

av av
12. 11. 2019 19:13
Rafael Nadal vstoupil do Turnaje mistrů jednoznačnou porážkou s Alexanderem Zverevem a náladu mu zrovna nevylepšila ani pozápasová tisková konference.
Rafael Nadal.
Rafael Nadal. | Foto: Reuters

Světovou jedničku šokovala podivná otázka zkušeného italského novináře Ubalda Scanagatty.

Ten se poněkud krkolomným způsobem snažil ze Španěla vytáhnout, zda ho náhodou z koncentrace nemohlo vyvést manželství, do něhož s dlouholetou přítelkyní Xiscou Perellovou vstoupil v říjnu.

Nadal nejprve nevěřil vlastním uším a raději se reportéra zeptal, zda jde o vážný dotaz, nebo jen o žert: "Opravdu? Vážně se mě ptáte na tohle?"

Když byl ujištěn o serióznosti otázky, začal se pořádně ošívat. Z jeho výrazu i gest byla cítit zvláštní směs zmatení a vzteku. Nakonec se ale po krátkém vnitřním boji propracoval k odpovědi.

"Je pro mě opravdu velkým překvapením, že se mě na tohle ptáte, vzhledem k tomu, že jsem se stejnou dívkou už patnáct let a mám velmi stabilní a normální život. Přece nedělá rozdíl, jestli mám na ruce prsten nebo ne. Tedy alespoň pro mě," řekl třiatřicetiletý šampion.

Nakonec se jen ironicky zasmál a zahlásil: "Přejdeme k otázkám ve španělštině, protože tohle jsou kecy."

Devatenáctinásobný grandslamový šampion jinak po porážce odmítl, že by ho trápily poraněné břišní svaly, kvůli kterým vynechal předchozí turnaj v pařížské hale Bercy.

"Mohl bych hledat výmluvy, ale nebudu. Necítil jsem v břiše žádnou bolest. To je jediná dobrá zpráva. Saša hrál skvěle, mě to nešlo. Nebyl jsem dost dobrý. Jestli tady chci uspět, musím se hodně zlepšit," prohlásil Nadal, jehož dalšími soupeři v základní skupině londýnského ATP Finals budou Rus Daniil Medveděv a Řek Stefanos Tsitsipas.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy