Konec slovenské hvězdy. Cibulková pokřtila knihu a s tenisovou kariérou se loučí

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
12. 11. 2019 16:06
Konec spekulacím. Tenistka Dominika Cibulková v Bratislavě pokřtila svou biografii Tenis je můj život a oficiálně ukončila kariéru.
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková | Foto: Reuters

"Dlouho jsem nad tím přemýšlela, chtěla jsem to v sobě vstřebat a teď už se těším na svůj nový život," uvedla na slavnostním křtu své autobiografické knihy Tenis je můj život.

Myslím, že teď je na to perfektní den, i v knížce je popsáno, jak těžké to bylo rozhodnutí," dodala.

Vítězka Turnaje mistryň z roku 2016 naposledy startovala v květnu na Roland Garros, kde vypadla v prvním kole. Z dalších turnajů musela odhlásit kvůli obnovenému zranění achilovky a nehrála dodnes.

"Určitě to bude tenis, čemu se chci dál věnovat. Teď se vidím i v roli matky. Promyšlené to zatím nemám, protože když něco dělám, chci se tomu věnovat na sto procent. Věřím, že až budu víc doma, tak ke mně příležitosti přijdou. Nebojím se toho, že bych zůstala na ocet," uvedla v říjnovém rozhovoru pro deník Aktuálně.cz.

Poslední zápas odehrála ve čtyřhře po boku Lucie Šafářové, které se tak v květnu v Paříži loučila se svou kariérou. Cibulková by ale ráda svou absolvovala oficiální rozlučku, kde z kurtu naposledy zamává fanouškům.

Na kontě má osm titulů WTA a v žebříčku to dotáhla nejvýše na čtvrté místo. Nyní je vzhledem k absenci až 315. tenistka světa.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
Další zprávy