Konec slovenské hvězdy. Cibulková pokřtila knihu a s tenisovou kariérou se loučí

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
12. 11. 2019 16:06
Konec spekulacím. Tenistka Dominika Cibulková v Bratislavě pokřtila svou biografii Tenis je můj život a oficiálně ukončila kariéru.
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková | Foto: Reuters

"Dlouho jsem nad tím přemýšlela, chtěla jsem to v sobě vstřebat a teď už se těším na svůj nový život," uvedla na slavnostním křtu své autobiografické knihy Tenis je můj život.

Myslím, že teď je na to perfektní den, i v knížce je popsáno, jak těžké to bylo rozhodnutí," dodala.

Vítězka Turnaje mistryň z roku 2016 naposledy startovala v květnu na Roland Garros, kde vypadla v prvním kole. Z dalších turnajů musela odhlásit kvůli obnovenému zranění achilovky a nehrála dodnes.

"Určitě to bude tenis, čemu se chci dál věnovat. Teď se vidím i v roli matky. Promyšlené to zatím nemám, protože když něco dělám, chci se tomu věnovat na sto procent. Věřím, že až budu víc doma, tak ke mně příležitosti přijdou. Nebojím se toho, že bych zůstala na ocet," uvedla v říjnovém rozhovoru pro deník Aktuálně.cz.

Poslední zápas odehrála ve čtyřhře po boku Lucie Šafářové, které se tak v květnu v Paříži loučila se svou kariérou. Cibulková by ale ráda svou absolvovala oficiální rozlučku, kde z kurtu naposledy zamává fanouškům.

Na kontě má osm titulů WTA a v žebříčku to dotáhla nejvýše na čtvrté místo. Nyní je vzhledem k absenci až 315. tenistka světa.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Oběti střelce v Ostravě připomene mše, krevní centrum povolává dárce

Na mnoha místech nejen v Moravskoslezském kraji ve středu lidé uctí památku obětí střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě, při které zemřelo šest lidí a tři byli zraněni. Ostravští zastupitelé budou držet minutu ticha a jednat o pomoci pozůstalým. V nemocniční kapli Fakultní nemocnice bude v 16:00 pomocný biskup Martin David sloužit mši svatou. Na několika místech budou kondolenční knihy.

Památku obětí uctí návštěvníci koncertu Bohemian Metal Rhapsody, který začíná v 19:00 v kostele svatého Václava v Opavě. Vstupné na koncert bude dobrovolné, vybrané peníze se rozdělí mezi nadační fondy a rodiny pozůstalých.

Krevní centrum Fakultní nemocnice poprosilo dárce, aby ve středu přišli darovat krev. Potřebuje doplnit krev skupiny 0 minus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy