Kecy, neudržel se Nadal. Po porážce se Zverevem čelil podivnému dotazu

av av
12. 11. 2019 19:13
Rafael Nadal vstoupil do Turnaje mistrů jednoznačnou porážkou s Alexanderem Zverevem a náladu mu zrovna nevylepšila ani pozápasová tisková konference.
Rafael Nadal.
Rafael Nadal. | Foto: Reuters

Světovou jedničku šokovala podivná otázka zkušeného italského novináře Ubalda Scanagatty.

Ten se poněkud krkolomným způsobem snažil ze Španěla vytáhnout, zda ho náhodou z koncentrace nemohlo vyvést manželství, do něhož s dlouholetou přítelkyní Xiscou Perellovou vstoupil v říjnu.

Nadal nejprve nevěřil vlastním uším a raději se reportéra zeptal, zda jde o vážný dotaz, nebo jen o žert: "Opravdu? Vážně se mě ptáte na tohle?"

Když byl ujištěn o serióznosti otázky, začal se pořádně ošívat. Z jeho výrazu i gest byla cítit zvláštní směs zmatení a vzteku. Nakonec se ale po krátkém vnitřním boji propracoval k odpovědi.

"Je pro mě opravdu velkým překvapením, že se mě na tohle ptáte, vzhledem k tomu, že jsem se stejnou dívkou už patnáct let a mám velmi stabilní a normální život. Přece nedělá rozdíl, jestli mám na ruce prsten nebo ne. Tedy alespoň pro mě," řekl třiatřicetiletý šampion.

Nakonec se jen ironicky zasmál a zahlásil: "Přejdeme k otázkám ve španělštině, protože tohle jsou kecy."

Devatenáctinásobný grandslamový šampion jinak po porážce odmítl, že by ho trápily poraněné břišní svaly, kvůli kterým vynechal předchozí turnaj v pařížské hale Bercy.

"Mohl bych hledat výmluvy, ale nebudu. Necítil jsem v břiše žádnou bolest. To je jediná dobrá zpráva. Saša hrál skvěle, mě to nešlo. Nebyl jsem dost dobrý. Jestli tady chci uspět, musím se hodně zlepšit," prohlásil Nadal, jehož dalšími soupeři v základní skupině londýnského ATP Finals budou Rus Daniil Medveděv a Řek Stefanos Tsitsipas.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy