"Začínám závod s časem." Federer připustil možnost, že už se na kurty nevrátí

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
19. 12. 2020 7:02
Byl dojatý. Dostal ocenění pro nejlepšího švýcarského sportovce od roku 1950. Zároveň ale Roger Federer připustil, že je možné, že se po dvou operacích kolene na tenisové kurty už nevrátí.
Roger Federer
Roger Federer | Foto: Reuters

Mohl by se vrátit přesně po roce. Naposledy se hrající švýcarská legenda představila na Australian Open. Pak ale Federer absolvoval dvě operace kolene. Pauza kvůli pandemii koronaviru mu pomohla, že se v žebříčku propadl jen na páté místo, ale i tak prožívá nejdelší rekonvalescenci kariéry.

"Doufal jsem, že už v říjnu budu v pořádku, ale nejsem, koleno pořád není stoprocentní a můj start na Australian Open je dost na hraně," přiznal na vyhlášení švýcarského Sportovce roku Federer.

První grandslam sezony by přitom měl startovat se zpožděním oproti původním zvyklostem, momentálně je termín pro úvodní kolo stanoven na 8. února. 

"To mi samozřejmě dává trochu času navíc, ale i tak začínám tak trochu závod s časem, abych byl fit," prohlásil.

Podobnou pauzu už jednou zažil. V roce 2017 se vracel po zranění s půlroční přestávkou od tenisu a vyhrál pak hned dva grandslamy. Nyní by hrál ostrý zápas po více než 12 měsících, navíc v srpnu mu bude už 40 let.

"Pořád věřím, že budu schopný vám v příští sezoně něco předvést, ale kdyby ne, tohle byl neuvěřitelný konec kariéry," pochvaloval si ocenění pro nejlepšího sportovce země za posledních 70 let. 

Pro svůj návrat ale dělá vše a už trénuje přímo na kurtu. "Hodně jsem na sobě fyzicky pracoval. Uvidíme, jak se budou vyvíjet příští dva měsíce," dodal Švýcar.

 

Právě se děje

Další zprávy