reklama
 
 

Jen mu dejte větší kurt, když hraje špatně, zlobil se Berdych. Pak ale slavil extraligové vítězství

18. 12. 2017 19:56
Nešlo o body, mohl hrát uvolněně a bez nervů, přesto se Tomáš Berdych v Tenisové extralize na Spartě v pondělním utkání proti Ričardasi Berankisovi z Litvy pořádně nadřel. Teď by rád s uzdravenými zády zahájil lepší sezonu, než byla ta loňská.

Praha - Kroutil hlavou, ironicky se usmíval a často nechtěl věřit vlastním očím. Tomáš Berdych se v pondělním duelu Tenisové extraligy na Spartě proti Ričardasi Berankisovi z Litvy, který reprezentoval liberecký klub, se pořádně nadřel.

Česká jednička nechtěla v domácí týmové soutěži prohrát celkem už třetí zápas za sebou a ve vyrovnané koncovce první sady si neodpustila několik poznámek.

"To byl aut, podívejte, kde teď stojím a kam to dopadlo," reklamoval Berdych soupeřův míček, který dopadl někam k základní čáře. Sudí byl ale neoblomný.

"Jasně, tak mu dejte ještě větší kurt, když nehraje tak dobře," rýpl si sarkasticky tenista z Valašského Meziříčí. Berankis totiž hrál skvěle, se 175 centimetry výšky se po kurtu skvěle pohyboval a českého hráče tlačil hlavně parádními returny.

"První servis mi prostě nestačí," krčil Berdych rameny směrem ke své trenérské lavičce, kde seděl jeho aktuální kouč Martin Štěpánek.

Nakonec se ale kvalitativní rozdíly přeci jen projevily a český tenista přehrál někdejší světovou padesátku 7:5 a 7:6. Pomohl tak k celkovému vítězství Sparty 5:1 na zápasy a k postupu do finále extraligy.

"Bylo to hodně těžký, daleko kvalitnější soupeř než v sobotu a celá úroveň hry byla někde jinde," přiznal po zápase novinářům Berdych a viditelně byl rád, že si napravil reputaci po sobotní porážce od 349. hráče světa Jana Šátrala.

"V sobotu jsem za sebou měl náročný týdenní trénink v Monte Carlu a přesun do Prahy, nebylo to jednoduché, teď je vidět, že to jde nahoru," dodal na to konto.

Loňskou sezonu ukončil kvůli bolavým předčasně už na začátku října, takže bez ostrého zápasu byl zhruba dva a půl měsíce. "Není to jednoduchý, když na takové volno nejsem zvyklý. Tohle je nejdelší pauza, jakou jsem kdy mezi sezonami měl. I proto jsem to tady chtěl využít, původní dohoda byla hrát jen jeden zápas, ale hrál jsem dva a i včera debl, finále už ale bude beze mě," uvedl.

Zdravotní problémy už jsou snad definitivně pryč. "Bylo to asi zranění dlouhodobějšího rázu a hrálo tam roli víc okolností. Teď jsem změnil i typ bot, trvalo to, než jsem se dal dohromady, ale teď věřím, že už budou záda držet."

I kvůli zranění prožil Berdych nepříliš povedenou sezonu, vzdálila se mu první desítka žebříčku a skončil na 19. místě.

"Letošní rok nebyl povedený, ale bylo to hodně ovlivněné právě tímhle zraněním. Pro mě jediná část roku, kdy mě záda nebolela, bylo na Wimbledonu, a tak jsem uhrál semifinále, takže věřím, že když budu letos i trochu chytřeji volit týdny, kdy hrát, bude to tentokrát lepší sezona," uvedl dvaatřicetiletý tenista. 

Nyní se cítí v pohodě i proto, že v Monaku kvalitně potrénoval. Připravuje se tu totiž i bývalá srbská světová jednička Novak Djokovič pod novým koučem Radkem Štěpánkem.

"Nevím, jestli v tom měl prsty Radek, ale dvakrát jsme spolu trénovali. Když tu možnost člověk má a podmínky tam byly skvělé, tak proč to nevyužít. Navíc naposledy jsem hrál venku v Pekingu, takže bylo fajn si tu halovou přípravu nějak zpestřit, a sparing to byl výborný, člověk si nemůže moc vybrat nikoho lepšího," složil Djokovičovi poklonu Berdych.

Nyní už se bude připravovat i na Vánoce, moc si jich ale neužije, už 26. prosince odlítá na první turnaj sezony do Dauhá.

autor: Miroslav Harnoch | 18. 12. 2017 19:56

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama