Doznání hvězdy Bertensové: Po rychlé jízdě přišel neobvyklý pokus o úplatek

Sport Sport
16. 6. 2019 7:01
Je to oficiální. Z Kiki Bertensové je jedna z největších hvězd současného ženského tenisu. Sedmadvacetiletá Nizozemka prošla vcelku nenapádně až na současnou čtvrtou pozici světového žebříčku a jak předvedla nedávno na tiskové konferenci, své fanoušky umí pobavit nejen samotným tenisem.
Kiki Bertensová.
Kiki Bertensová. | Foto: Reuters

K první přípravě na slavný Wimbledon Bertensová logicky zvolila turnaj ve své domovině. V Hertogenboschi zatím na travnatých dvorcích zvládá roli nasazené jedničky a zahraje si finále. A je pochopitelně ve středu veškerého dění.

Lační nizozemští novináři zpovídají svou tenisovou hrdinku vskutku důkladně, a tak se na jedné z tiskových konferencí dostalo také na otázku, za co Bertensová v poslední době utrácí vydělané peníze.

"Tak třeba za pokutu za rychlost," rozesmála se tenistka. A k dobru dala historku o tom, jak ji před dvěma měsíci v americkém Charlestonu zastavila místní policie.

"Jela jsem po místní dálnici, bylo tam omezení maximálně 100 kilometrů za hodinu. Ale kdo to dodržuje? Nikdo," vyprávěla šampionka letošního turnaje v Madridu.

Každopádně se za ní zanedlouho objevily blikající majáky a Bertensová byla nucena zastavit. Jak popsala, pokusila se nabídnou strážníkům velmi netradiční úplatek.

"Zeptala jsem se, jestli by si nedali koktejl z McDonaldu," smála se nizozemská hráčka. Policista prý na odvážný vtípek nereagoval příliš vstřícně. "Odpověděl mi, že je to vážná věc," uzavřela Bertensová svou zábavnou historku, po které je ve své zemi zase o něco populárnější.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy