Nejlepší roztřískání rakety v historii. Tohle už je umění, smějí se tenisté výbuchu

Rudolf Černík
13. 6. 2019 12:24
Že tenista rozbije v návalu vzteku raketu, není nijak neobvyklý obrázek. Výlev, jaký předvedl španělský hráč Mario Vilella Martinez na challengeru v kazachstánském Šimkentu, se ale běžným "normám" vymyká.
Španělský hráč Mario Vilella předvedl na kurtu pořádný výlev | Video: @ATPChallenger

Třiadvacetiletý Martinez podával v utkání proti Tomislavu Brkičovi z Bosny a Hercegoviny v rozhodujícím třetím setu za stavu 5:6 na vyrovnání skóre. Jenže v gemu udělal tři dvojchyby a při mečbolu zahrál příliš dlouhý forhend.

To už 262. hráč světového žebříčku neunesl, raketou mlátil do antuky jak smyslů zbavený, nakonec její zbytky mrštil proti zdi.

"Tohle je nejlepší roztřískání rakety, jaké jsem kdy viděl," komentoval jeho počínání Ben Rothenberg, respektovaný tenisový novinář z New York Times.

A přidaly se i další tenisové osobnosti. "Tohle už je umění. Deset bodů z deseti," napsala Laura Robsonová, jež v páru s Andym Murrayem získala stříbrnou medaili ve smíšené čtyřhře na olympiádě v roce 2012. "Souhlas," reagovala na její tweet Američanka Coco Vandewegheová, někdejší desítka světového žebříčku.

Čtvrtfinalistka nedávného French Open Madison Keysová prozradila, že takhle by se chovala snad jen v případě, že by prošvihla epizodu ze svého oblíbeného televizního seriálu Big Little Lies (Sedmilhářky).

 

Právě se děje

před 42 minutami

Agentura Fitch zhoršila úvěrový rating vlastníka Komerční banky

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings ve čtvrtek zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti francouzské bankovní společnosti Société Générale, která v Česku vlastní Komerční banku. Rating dlouhodobých závazků francouzského podniku snížila o jeden stupeň na úroveň A-.

Zhoršení ratingu podle agentury odráží mimo jiné předpokládaný negativní vliv koronavirové krize na ziskovost společnosti Société Générale. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že jeho další snížení Fitch prozatím nepředpokládá.

Úvěrový rating je důležitým vodítkem pro investory, neboť jim ukazuje, jaká je pravděpodobnost řádného splácení půjček. Má významný vliv na ochotu věřitelů příslušnému subjektu půjčovat a rovněž na podmínky půjčky, například na úrokovou sazbu.

Société Générale koncem dubna oznámila, že se v letošním prvním čtvrtletí propadla do ztráty 326 milionů eur (8,8 miliardy Kč) po zisku 686 milionů eur před rokem. Firma kvůli koronavirové krizi ztrojnásobila rezervy na ztrátové úvěry a její výnosy klesly. Société Générale vlastní podíl 60,4 procenta v Komerční bance, která patří mezi největší banky v České republice.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Rodina mrtvého převaděče v Libyi zabila ze msty 30 uprchlíků

Rodina mrtvého libyjského převaděče zabila ze msty 30 uprchlíků a dalších 11 zranila. Informovalo o tom ve čtvrtek ministerstvo vnitra libyjské vlády sídlící v Tripolisu.

Incident se stal v severolibyjském městě Mizda. Podle ministerstva uprchlíci třicetiletého převaděče zabili, ale jejich motiv není znám. Jeho příbuzní pak povraždili 26 běženců z Bangladéše a čtyři z Afriky. Jedenáct zraněných bylo převezeno do nemocnice v Zintánu. Ministerstvo hodlá viníky najít a soudně stíhat.

"Právě jsme se o té tragédii dověděli, snažíme se získat víc informací a poskytnout pomoc těm, kdo přežili," sdělila mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) Safa Msehliová.

Po svržení libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 v zemi panuje chaos, země má dvě vlády, jednu v Tripolisu, druhou na východě země. Stala se výchozím bodem pro uprchlíky, kteří se chtějí dostat do Evropy. V Libyi jich tisíce uvázly a přežívají tam ve špatných podmínkách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Renault propustí 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii

Francouzská automobilka Renault propustí na 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48 500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180 000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.

Renault se dostal do finančních problémů kvůli koronavirové krizi. Nyní čeká na dokončení plánované státní půjčky ve výši pěti miliard eur.

Společnost rozhodnutí o propouštění oznámila ve čtvrtek večer odborové organizaci. Záměrem je vyhnout se přímému propouštění. Počítá se s dobrovolnými odchody, vnitrofiremními přesuny a s rekvalifikacemi, uvádějí zdroje AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy