"Djokovič plácá nesmysly." Melzer se ostře navezl do srbské hvězdy

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 12. 2020 20:01
Pěnil vzteky, stěžoval si na komploty a intriky ATP. Srbský tenista Novak Djokovič se navezl do vedení mužského tenisového okruhu, které mu zamezilo v návratu do hráčské rady. Rakouský tenisový veterán Jürgen Melzer označil slova současné světové jedničky za nesmyslná.
Jürgen Melzer
Jürgen Melzer | Foto: Reuters

Začátek příběhu se datuje k letošnímu srpnu. To si Djokovič založil vlastní hráčskou radu PTPA, která má hájit zájmy tenistů. Z té oficiální pod záštitou ATP, kde byl předsedou, po sílící kritice na svou osobu odstoupil.

Jenže na podzim si postup rozmyslel a chtěl se do rady ATP vrátit. To mu ale vedení okruhu zatrhlo s tím, že nemůže figurovat ve dvou podobných organizacích najednou.

"Byl jsem ochoten se do rady zapojit, pak ale vedení odhlasovalo, že žádný aktivní hráč nemůže kumulovat funkce. Zklamalo mě to, protože mě o tom nikdo z ATP neinformoval. Osobně jsem v tom neviděl žádný konflikt," uvedl Djokovič.

Že by si v ATP přes noc vymysleli pravidlo jen kvůli Srbovi, namíchlo rakouského tenisového veterána Jürgena Melzera, který je také součástí rady ATP.

"To je plácání naprostých nesmyslů. Tyhle stanovy existují od roku 2006 a je to logické. Pokud máte dvě podobná sdružení, nemůžete figurovat v obou, na to stačí zdravý selský rozum," pustila se někdejší světová osmička do Djokoviče. 

Důrazně odmítl, že by se proti sedmnáctinásobnému grandslamovému šampionovi jeho nepřátelé v ATP nějak spikli.

"Jednali jsme citlivě ve spolupráci s vedením okruhu. Vůbec nechápu, že je Djokovič tak překvapený a podrážděný," dodal Melzer. 

Srbovi tak nezbývá nic jiného, než působit na tenisové dění skrze PTPA, mezi zakládající členy patří například Kanaďan Vasek Pospisil nebo Američan John Isner. Jiné velké hvězdy ale vystoupily proti PTPA, včetně hrajících legend Švýcara Rogera Federera nebo Španěla Rafaela Nadala.

Kristýna je větší bordelářka a obě jsou hysterky. Co na sebe prozradily sestry Plíškovy | Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 47 minutami

Cenu Arnošta Lustiga získá zakladatel Člověka v tísni Šimon Pánek

Cenu Arnošta Lustiga, kterou její laureáti dostávají za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost, obdrží tuto středu výkonný ředitel a zakladatel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek. V České televizi to řekl předseda výboru ceny kardiochirurg Jan Pirk. Cena se udílí každoročně jednomu z žijících českých občanů, který se obdobným způsobem jako spisovatel Arnošt Lustig příkladně zasloužil o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot. V minulosti ji získali například chirurg Pavel Pafko, biskup Václav Malý nebo hlasatelka Kamila Moučková.

Šimon Pánek byl v roce 1989 jedním z výrazných studentských vůdců sametové revoluce a krátce zasedl i v parlamentu. Před politikou dal ale přednost charitativní činnosti, začal se věnovat projektům humanitární a rozvojové pomoci a stál u zrodu společnosti Člověk v tísni. Dnes je stále ředitelem této největší středoevropské organizace svého druhu, která působila v mnoha krizových a válečných oblastech.

Podle Pirka Šimon Pánek splňuje všechna čtyři kritéria - lidskost, spravedlnost, odvahu a statečnost - zcela jednoznačně. "Nedá se nic vypíchnout, protože oni často poskytují pomoc v zemích po přírodních katastrofách, ve válečných konfliktech, na těch nejzapadlejších koutech světa a k tomu všemu je potřeba všechny ty čtyři vlastnosti," podotkl Pirk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Finále Východní konference NBA otevřelo lépe Miami, zdolalo Boston

Basketbalisté Miami uspěli v prvním utkání finále Východní konference NBA, v němž na domácí palubovce porazili Boston 118:107. Hvězdou duelu byl zkušený křídelník Jimmy Butler, jenž nastřílel 41 bodů, když trefil mimo jiné 17 z 18 trestných hodů, a přidal také devět doskoků a pět asistencí. V sérii hrané na čtyři vítězná utkání se tak floridský celek a nasazená jednička konference ujal vedení 1:0.

Aktualizováno před 2 hodinami

V Praze se zřítila část domu, v sutinách nikdo nebyl

V pražském Braníku se v úterý večer zřítila část opravovaného rodinného domu. V sutinách nikdo nebyl. Na místě zasahovali hasiči, policisté, záchranáři i kynologové městské policie se psy vycvičenými na vyhledávání osob. Na Twitteru to uvedli pražští hasiči. Stav domu prověřil statik, přijel také vyprošťovací kontejner.

Oznámení o sesutí části domu v Údolní ulici dostali policisté krátce po 19:00. "Podle prvotních informací je dům v rekonstrukci a nikdo by se tam neměl nacházet," řekl mluvčí policie Jan Rybanský. Následně byli nasazeni psi na vyhledávání lidí ze sutin, kteří podle hasičů nikoho nenašli.

Ulici policisté uzavřeli. "Před 23:00 jednotky hasičů opustily místo a vrátily se zpět na své základny. Z důvodu špatné stability objektu zůstala ulice i po odjezdu hasičů stále uzavřena," sdělil pozdě večer Daniel Fík z pražského hasičského sboru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy