"Díky ní vypadá tenis snadný." Keysová je z Krejčíkové unesená. Teď budou soupeřit

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 1. 2022 15:01
Byla už světovou sedmičkou a její pověstné rány z forhendu ji vynesly až do finále US Open. Teď se americká tenistka Madison Keysová pokouší o něco podobného na australském grandslamu. V cestě do semifinále ale nyní stojí Češka Barbora Krejčíková, k níž chová velkou úctu.
Australian Open 2022, 1. den (Madison Keysová)
Australian Open 2022, 1. den (Madison Keysová) | Foto: Reuters

Jako nenasazená hráčka, momentálně přešlapující na 51. příčce světa, patří mezi překvapivé čtvrtfinalistky v Melbourne Parku. I když všichni dobře vědí, co se v šestadvacetileté rodačce z Rock Island v Illinois skrývá. Do poslední osmičky se protáhla už na všech podnicích velké čtyřky.

V covidové době se jí ale přestalo dařit a loni často končila v úvodních kolech, až letošní sezonu zřejmě zase chytila jako za starých časů. 

"Základ je hlava, pustila mě k tomu, abych konečně zase hrála tenis, jak jsem chtěla. Na to jsem se soustředila," přiznala po postupu do čtvrtfinále Australian Open.

Její příští soupeřkou v boji o semifinále bude česká tenistka Barbora Krejčíková, a i když s turnajovou čtyřkou v singlu nikdy na jednom kurtu neválčila, má její hru okoukanou moc dobře. Vždyť v době, kdy Američanka padala žebříčkem dolů, hvězda tenistky z Ivančic naopak mířila prudce vzhůru.

"Je hráčkou, díky které vypadá tenis jako děsně jednoduchá věc. Je úplně jedno, co dělá soupeřka na druhé straně, ona má okamžitě vždycky další herní plán a dokáže ho okamžitě zapojit," nešetřila chválou Keysová.

Američanka si čas od času střihne pro zpestření i čtyřhru, a tak měla tu čest už se několikrát s Krejčíkovou potkat v deblu. Naposledy jí Češka s krajankou Kateřinou Siniakovou uštědřila porážku loni v květnu na turnaji v Madridu.

"Je to neuvěřitelná deblistka. Přechází k síti tak přirozeně, že stačí jen malá příležitost a už je nad páskou a je nemožné ji prostřelit. Tohle bude neuvěřitelně těžký zápas," prohlásila Keysová.

Krejčíková se blýskla až nečekaně snadnou výhrou nad Běloruskou Viktorií Azarenkovou, které povolila jen čtyři hry. Její americká soupeřka si ale úplně stejně dominantně počínala se světovou šestkou Paulou Badosaovou ze Španělska.

"Hrála skvěle, bezchybně, viděla jsem ten zápas. Vím moc dobře, co mě čeká. Skvěle servíruje, má sílu, budu muset najít způsob, jak jí vnutit svou hru," nechala se slyšet Češka.  

Pokud postup do semifinále zvládne, stane se Krejčíková novou světovou dvojkou. Kdyby to dotáhla až k titulu a Australanka Ashleigh Bartyová ve čtvrtfinále vypadla, usedne česká tenistka dokonce na světový trůn. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Celkový dluh obyvatel meziročně stoupl o rekordních 407 miliard korun, vyplývá z registrů

Celkový dluh obyvatel ČR dosáhl na konci prvního čtvrtletí 3,07 bilionu korun a meziročně stoupl o rekordních 407 miliard korun, vyplývá z registrů.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Cenu Arnošta Lustiga získá zakladatel Člověka v tísni Šimon Pánek

Cenu Arnošta Lustiga, kterou její laureáti dostávají za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost, obdrží tuto středu výkonný ředitel a zakladatel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek. V České televizi to řekl předseda výboru ceny kardiochirurg Jan Pirk. Cena se udílí každoročně jednomu z žijících českých občanů, který se obdobným způsobem jako spisovatel Arnošt Lustig příkladně zasloužil o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot. V minulosti ji získali například chirurg Pavel Pafko, biskup Václav Malý nebo hlasatelka Kamila Moučková.

Šimon Pánek byl v roce 1989 jedním z výrazných studentských vůdců sametové revoluce a krátce zasedl i v parlamentu. Před politikou dal ale přednost charitativní činnosti, začal se věnovat projektům humanitární a rozvojové pomoci a stál u zrodu společnosti Člověk v tísni. Dnes je stále ředitelem této největší středoevropské organizace svého druhu, která působila v mnoha krizových a válečných oblastech.

Podle Pirka Šimon Pánek splňuje všechna čtyři kritéria - lidskost, spravedlnost, odvahu a statečnost - zcela jednoznačně. "Nedá se nic vypíchnout, protože oni často poskytují pomoc v zemích po přírodních katastrofách, ve válečných konfliktech, na těch nejzapadlejších koutech světa a k tomu všemu je potřeba všechny ty čtyři vlastnosti," podotkl Pirk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Finále Východní konference NBA otevřelo lépe Miami, zdolalo Boston

Basketbalisté Miami uspěli v prvním utkání finále Východní konference NBA, v němž na domácí palubovce porazili Boston 118:107. Hvězdou duelu byl zkušený křídelník Jimmy Butler, jenž nastřílel 41 bodů, když trefil mimo jiné 17 z 18 trestných hodů, a přidal také devět doskoků a pět asistencí. V sérii hrané na čtyři vítězná utkání se tak floridský celek a nasazená jednička konference ujal vedení 1:0.

Další zprávy