Tenisová hvězda v maléru. Argentinec prý natáčel expartnerku, hájí se, že nic neviděl

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
28. 11. 2023 6:11
Někdejší třetí tenista světa David Nalbandian má problém. Po rozchodu s modelkou Araceli Torradovou jí totiž do bytu dal skrytou kameru a nyní mu hrozí soud.
Argentinec David Nalbandian patřil svého času mezi nejlepší tenisty na světě.
Argentinec David Nalbandian patřil svého času mezi nejlepší tenisty na světě. | Foto: Reuters

Jednačtyřicetiletý Nalbandian a modelka, hlasatelka či influencerka Torradová se v létě rozešli po několikaměsíční známosti. Argentinec potom sice opustil společný byt v Palermu, městské části metropole Buenos Aires, ale nainstaloval tam skrytou kameru.

Tu našel bratr Nalbandianovy expřítelkyně, když ho upoutalo zvláštní světlo vycházející z ventilační šachty. Odstranil kryt šachty a objevil připojenou kameru, což Torradová zachytila na videu.

"Nepopsatelná hrůza. Nejenže mě sledoval, mohl mě vidět i nahou," vypověděla potom modelka argentinským médiím.

Nalbandian se jí podle listu La Nación ozval prostřednictvím hlasové zprávy a k činu se přiznal. "Pokud mám být upřímný, kameru jsem do bytu dal. Ale nic jsem neviděl kvůli problémům s internetem," popsal vítěz 11 turnajů na okruhu ATP, včetně Turnaje mistrů z roku 2005.

Nicméně teď bývalý tenista čelí obvinění ze sledování a vloupání, k tomu Torradová přidala ještě domácí násilí, ve formě fyzického, psychického a citového obtěžování.

Rodák z argentinské provincie Córdoba, jenž má také arménské a italské předky, je ve světě tenisu známý jako jeden z nejlepších hráčů, kteří ale nikdy nedosáhli na grandslamový triumf.

Nalbandian si zahrál finále Wimbledonu v roce 2002, o pět let později ovládl "tisícovky" v Madridu a Paříži. Třikrát se s argentinským týmem zúčastnil finále Davisova poháru.

A byť nikdy nepatřil mezi největší bouřliváky na okruhu, ani tenisová kariéra Nalbandiana nezůstala bez poskvrny. Dodnes si ho někteří fanoušci jistě pamatují hlavně kvůli incidentu ve finále turnaje v londýnském Queen's Clubu v roce 2012.

Argentinec po prohrané výměně ve druhém setu proti Marinu Čiličovi zlostně kopnul do ohrádky před čárovým rozhodčím, jenomže zasáhl i jeho nohu a přivodil mu krvavé zranění. Za stavu 7:6, 3:4 byl z finále bizarně diskvalifikován.

V další sezoně v 31 letech hráčskou kariéru uzavřel a mimo jiné se dal na úspěšnou dráhu rallyového jezdce.

David Nalbandian na turnaji v Londýně v roce 2012 zranil rozhodčího. | Video: Youtube.com
 

Právě se děje

Další zprávy