"Co mám ještě udělat?" Upřímnost Krejčíkové vyvolala rozruch, pak přišel náraz

Aleš Vávra Aleš Vávra
28. 3. 2023 12:43
Česká tenistka Barbora Krejčíková se na třetím turnaji za sebou střetla s běloruskou hvězdou Arynou Sabalenkovou a tentokrát nedokázala jejímu zběsilému tempu čelit. Krátce poté, co na okruhu vzbudila rozruch svým vyznáním, vypadla v Miami v osmifinále. Přesto se v žebříčku pravděpodobně posune hned za elitní desítku.
Sestřih utkání Krejčíková - Sabalenková na turnaji v Miami | Video: Asociated Press

Natolik upřímná prohlášení stále ještě nejsou zvykem, Barbora Krejčíková v pondělí v Miami rozčeřila vody. V rozhovoru pro WTA Insider přiznala, že se cítí nedostatečně oceněná a přehlížená ze strany médií. 

"Co mám ještě udělat? Co mám ještě dokázat?" ptala se. 

V uplynulých týdnech se v tenisovém světě začalo hovořit o ustanovení ženské "velké trojky" složené z polské královny Igy Šwiatekové a finalistek dvou největších turnajů aktuálního roku: šampionky Australian Open Sabalenkové a vítězky Wimbledonu a nedávné "tisícovky" v Indian Wells Jeleny Rybakinové.

"Když něco čtu na sociálních sítích, vždy je to o Ize, Aryně a Eleně. Já tam nejsem," posteskla si Krejčíková.

"Chci být taky zmiňována, chci být uznávána, protože si myslím, že si to zasloužím. Mám za sebou hodně úspěchů, ale od médií za ně nedostávám kredit," svěřila se sedmadvacetiletá hráčka z Ivančic.

"Nechci být zapomenuta někde ve stínu velké trojky," dodala.

Její prohlášení vyvolala vášnivé diskuse mezi tenisovými příznivci. Podle mnohých má pravdu, podle jiných nikoli.

Její úspěchy jsou nepopiratelné. Od začátku roku 2020 získala šest titulů, více jich nasbíraly pouze Šwiateková (12) a Sabalenková (7). Nedávno v Dubaji se stala pátou hráčkou v historii WTA, která na cestě za titulem porazila na jednom turnaji nejlepší tři hráčky žebříčku. 

Ve dvou finále za sebou - v Ostravě a právě v Dubaji - dokázala udolat suverénní světovou jedničku Šwiatekovou.

Na druhou stranu, Rybakinová a Sabalenková letos špičkové výkony opakují pravidelněji. S výrazným náskokem získaly v aktuální sezoně nejvíce bodů, konkurovat jim v tomto ohledu nemůže ani Polka.

Běloruska se ještě před pondělním nočním duelem za Krejčíkovou postavila.

"Říkala jsem si to samé, proč všichni říkají, že jsme tři nejlepší? Ne, jsme čyři. Barbora si vede opravdu dobře, je spolehlivá. Bude zajímavé sledovat, jak se situace vyvine dál," uvedla Sabalenková.

V samotném osmifinálovém duelu na Hard Rock Stadium v Miami ale krátce poté připravila Krejčíkové tvrdý střet s realitou.

Češka, která ji dvakrát po sobě dohnala k třísetovým bitvám, v dalším měření sil neobstála. Uhrála pouze pět her, zápas trval jen něco přes hodinu.

Pestrý úderový repertoár Krejčíkové se tentokrát prakticky nedostal ke slovu. Sabalenková zářila zejména na servisu, který neztratila, a svou sokyni za celý duel pustila k jedinému brejkbolu.

Úspěšnost prvního podání - 70 procent. Body získané po prvním podání - 88 procent. Běloruska při servisu ztratila jen deset míčů za celý zápas.

"Byl to ode mě úžasný výkon, hrála jsem vynikající tenis. Jsem velmi spokojená se svou úrovní, obzvlášť proti hráčce, jakou je Barbora," řekla rodačka z Minsku, která už má v sezoně 20 výher a pouhé dvě porážky.

"Byla naprosto nedotknutelná," napsala organizace WTA do reportáže. Krejčíková navíc neustála rozhodující momenty, ve druhém setu při brejkbolech soupeřky dvakrát vyrobila dvojchybu.

Ještě před zápasem, když se v rozhovoru s Courtney Nguyenovou svěřovala se svými pocity, šampionka Roland Garros z roku 2021 dodala: "Asi musím dál vyhrávat, abych dokázala každému, že jsem tady také."

Další šance přijdou v antukové části sezony, nejprve však českou reprezentantku čekají reprezentační povinnosti. Národní tým povede jako jednička do kvalifikace o postup do finálového turnaje o Pohár Billie Jean Kingové proti Ukrajině. Hrát se bude v tureckém Beleku v polovině dubna.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy