Český souboj o jedno postupové místo. Kvitová působí nezastavitelně, Strýcová ji porazila jen jednou

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
3. 11. 2016 14:01
Projděte si srovnávací grafiku českých tenistek Petry Kvitové a Barbory Strýcové před jejich vzájemným soubojem o postup do semifinále v Ču-chaji.
Petra Kvitová na turnaji v Tokiu 2016
Petra Kvitová na turnaji v Tokiu 2016 | Foto: Reuters

Petra Kvitová

Silné stránky:

Servis - Je to její základní stavební kámen, když jí padá do kurtu první podání, má z poloviny vyhráno. Proti Vinciové se dařilo na výbornou a ani si nemusela tak často pomáhat "leváckou zatáčkou".

Agresivita - Jestli byl servis základní kámen, tak agresivita a síla jsou klíčové pilíře Petřiny hry. Soupeřku se od prvních míčů snaží zatlačit i na úkor nevynucených chyb. Po vzájemném zápasu na turnaji ve Wu-chanu se Simona Halepová nechala slyšet, že takové rány jako Kvitová nedává do úderů ani Serena Williamsová.

Forma - Kdyby si někdo pustil záznam některého duelu z úvodu sezony a pak obrázky ze středečního duelu Italkou, musela by ho proměna české tenistky praštit přímo mezi oči. Na jaře unylá a bez šťávy hrající dívka, na podzim suverénní a sebevědomá dračice, která dělá minimum chyb. Kvitová v závěru roku chytila formu.

Aegon Classic 2016: Barbora Strýcová
Aegon Classic 2016: Barbora Strýcová | Foto: Reuters

Barbora Strýcová

Silné stránky:

Obrana - Kratší nohy, nízké těžiště, ideální dispozice pro dobíhání míčků po celém dvorci. Přesně toho Strýcová využívá. Nutí soupeřky hrát další a další údery, i když to vypadá už zoufale.

Kondice - Vzhledem ke svému stylu hry hraje spoustu dlouhých dvou a více hodinových zápasů. Může se tedy pochlubit výbornou kondicí, jinak by ani takhle nemohla hrát.

Zarputilost - Pro nějaké to sprosté slůvko nejde daleko, když je na sebe naštvaná, není zrovna vzorem vší slušnosti. Věkem už se trochu uklidnila, ale pořád v sobě má takovou zarputilost, díky které třeba i otáčí zápasy.

 

Právě se děje

Další zprávy