České tenistky čeká "skupina smrti". Ve Fed Cupu narazí na Polsko a Američanky

Sport ČTK Sport, ČTK
8. 7. 2022 12:52
České tenistky narazí v základní skupině finálového turnaje Poháru Billie Jean Kingové na Polsko a Spojené státy americké. Rozhodl o tom dnešní los.
Petra Kvitová je tradiční oporou českého týmu
Petra Kvitová je tradiční oporou českého týmu | Foto: Reuters

Závěrečný turnaj se uskuteční na tvrdém povrchu v Glasgow od 8. do 13. listopadu. Ze tříčlenné skupiny postoupí do další fáze pouze vítěz.

Tým kapitána Petra Pály si zajistil účast na turnaji díky dubnovému vítězství nad Britkami 3:2. Při losu byly Češky jako čtvrté nasazené v prvním koši, přesto je čeká těžký úkol. Organizátoři dokonce skupinu D překřtili na pověstnou "skupinu smrti".

Hvězdou polského tenisu je světová jednička Iga Šwiateková a Američanky jsou s osmnácti tituly nejúspěšnějším týmem soutěže. Hned za nimi jsou právě české a československé reprezentantky s jedenácti triumfy.

"Jelikož jsme šli z prvního koše, dokázal bych si představit i lehčí los, než je USA a Polsko. Je to ale věc, kterou neovlivníme, a musíme se s tím poprat," konstatoval Pála.

"Na to, že postupuje jeden tým, je to hodně silná skupina. Může to být velmi zamotané. Amerika má široký kádr. Polsko zase disponuje světovou jedničkou, která prohrála až teď na trávě, což není její nejsilnější povrch. Jinak však dominuje a je to velice těžký soupeř," doplnil český kapitán.

Dalšími účastníky finálového turnaje jsou Austrálie, Belgie, Kanada, Itálie, Kazachstán, Španělsko, Slovensko, Švýcarsko.

"Mohli jsme zase dostat Velkou Británii, ale tentokrát na tvrdém povrchu, což by bylo těžší než na Štvanici na antuce. Belgie má zase dobrého debla… Je to složité," přemítal český stratég.

"Hlavní je, abychom nastoupili v co nejsilnější sestavě a holky byly zdravé. Hodně jich teď marodilo nebo marodí. Věřím, že se to bude v druhé polovině sezony lepší," doufal Pála.

Soutěž, dříve známou jako Fed Cup, přejmenovala federace před dvěma lety na počest dvanáctinásobné grandslamové vítězky Billie Jean Kingové.

Finálový turnaj bude hostit Emirates Arena v Glasgow. Loni se o vítězkách rozhodovalo v pražské O2 Areně. Loňské šampionky z Ruska federace ITF vyloučila kvůli vojenskému vpádu jejich země na Ukrajinu.

Složení skupin pro finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové (8.-13. listopadu):

Skupina A: Švýcarsko, Kanada, Itálie.

Skupina B: Austrálie, Slovensko, Belgie.

Skupina C: Španělsko, Kazachstán, Velká Británie.

Skupina D: Česko, USA, Polsko.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy