Berdych porazil Korejce Čong Hjona. V Lyonu narazí ve čtvrtfinále na domácího Simona

24. 5. 2017 20:05
Tomáš Berdych si na antukovém turnaji ve francouzském Lyonu poradil s Korejcem Čong Hjonem ve dvou setech 6:3 a 7:5. Ve čtvrtfinále potká česká jednička domácího Gillese Simona.
Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych. | Foto: Instagram Miami Open

Lyon - Tenista Tomáš Berdych zvládl vstup do antukového turnaje v Lyonu a v osmifinále porazil Korejce Čong Hjona 6:3 a 7:5. Třetí nasazený hráč postoupil do čtvrtfinále, kde se utká s turnajovou pětkou Gillesem Simonem z Francie.

Berdych z posledních šesti turnajů postoupil do čtvrtfinále jen jednou, ale v Lyonu zvládl osmifinále s přehledem. Jednadvacetiletému Korejci, kterému patří 68. místo v žebříčku ATP, sebral hned první podání. Sám servis sice vzápětí také ztratil, ale po dalším brejku se ujal vedení 4:2 a první sadu už si pohlídal. Při svých dvou servisech ztratil jediný míček.

Ve druhém setu sice Berdych začal špatně a prohrál první dvě podání, ale vždy si vzal brejk zpět a v závěru sady získal výhru na svou stranu a za hodinu a 23 minut slavil postup.

Ve čtvrtfinále se pokusí vyrovnat bilanci s dvaatřicetiletým Simonem, se kterým ze 13 dosavadních duelů šest vyhrál a sedm prohrál. Poslední dva zápasy připadly Berdychovi.