reklama
 
 

Becker má finanční trable, a tak si raději Zverev vybral Lendla. A nelituje

27. 9. 2018 11:30
Alexander Zverev si pochvaluje spolupráci s novým trenérem Ivanem Lendlem, kterého upřednostnil před finančními problémy sužovaným Borisem Beckerem. "Ukazuje mi, jak bych mohl dokázat vyhrát grandslamové turnaje," říká o Lendlovi Zverev.

Hamburk - Německý tenista Alexander Zverev si nemůže vynachválit spolupráci s Ivanem Lendlem a po měsíční přípravě s novým superkoučem je nadšený. Jednadvacetiletý talent angažoval osminásobného grandslamového šampiona před US Open a doufá, že pod jeho vedením trofej na některém z prestižních turnajů také získá.

V rozhovoru pro magazín německých drah vysvětlil také, proč dal přednost slavnému českému rodákovi, který dovedl ke třem grandslamových trofejím i britského tenistu Andyho Murrayho, před krajanem Borisem Beckerem. "Ivanův život je momentálně o něco jednodušší než Borisův," řekl s odkazem na bulvárem propírané finanční a rozvodové problémy německé tenisové ikony.

Před zveřejněním chystané spolupráce s osmapadesátiletým Lendlem prý ale Beckerovi osobně zavolal. "Řekl jsem mu, že bych s ním rád pracoval a kdo ví, co budoucnost přinese. Ale momentálně mi prostě Ivan sedí lépe," dodal.

"Ukazuje mi, jak bych mohl dokázat vyhrát grandslamové turnaje. Fyzický trénink je tvrdý, ale pracujeme i na psychice," řekl aktuálně pátý hráč světového žebříčku.

Vznětlivou povahu se mu ale zatím příliš zvládat nedaří a přiznává, že kvůli jeho výbuchům vzteku se na jeho zápasy odmítá dívat i jeho matka. "V podstatě to ale chápe. Vždycky říká, že musím pocity pustit ven, abych se pak mohl cítit lépe," dodal.

autor: ČTK | 27. 9. 2018 11:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama