"Napumpovaná a nadšená." Ósakaová je zpátky, vánoční pudink se jí netýkal

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 12. 2023 9:22
Bývalá světová jednička Naomi Ósakaová absolvovala první tréninky v Brisbane, kde ji čeká návrat k profesionálnímu tenisu. Podle australských pořadatelů je japonská hráčka a čtyřnásobná grandslamová vítězka po mateřské přestávce plná sil. Turnaj startuje v neděli.
Naomi Ósakaová.
Naomi Ósakaová. | Foto: Reuters

Dvojnásobná vítězka Australian a US Open se vrátí na kurty po více než roční přestávce. Poslední soutěžní utkání sehrála v září 2022 v Tokiu. Šestadvacetiletá tenistka poté oznámila, že je těhotná, a přerušila kariéru. Letos v červenci přivedla na svět dceru Shai.

"Je opravdu napumpovaná a nadšená, že je zpět v Brisbane," řekl ředitel turnaje Cameron Pearson. "Přijela ráno na Vánoce a o pár hodin později už byla venku trénovat. Vánoční pudink se ji netýkal. Šla přímo do akce," doplnil Pearson.

Na turnaji v Brisbane se po zranění vrátí také bývalá světová jednička a vítěz 22 grandslamů Španěl Rafael Nadal. Sedmatřicetiletý Španěl nehrál kvůli zdravotním problémům od letošního Australian Open, v červnu se podrobil operaci kyčle a přišel o celou sezonu.

 

Právě se děje

Další zprávy