Mladé Češky skvěle začaly kvalifikaci Australian Open. Dál jdou Bejlek i Fruhvirtová

9. 1. 2024 9:20
Mladé české tenistky úspěšně vstoupily do kvalifikace Australian Open. V prvním kole zvítězily bez ztráty setu Sára Bejlek i Brenda Fruhvirtová. V mužské části naopak vypadl Zdeněk Kolář.
Brenda Fruhvirtová
Brenda Fruhvirtová | Foto: Reuters

Šestnáctiletá Fruhvirtová zdolala 6:4, 6:4 domácí Petru Huleovou. Desátá nasazená rozhodla první sadu brejkem na 4:3, a přestože při dalším podání soupeřky nevyužila dva setboly, při vlastním servisu už úvodní dějství ukončila.

Druhý set začala Fruhvirtová dvěma brejky a vedením 3:0. V dalším průběhu sice také dvakrát ztratila servis, ovšem po hodině a devatenácti minutách proměnila třetí mečbol.

Její druhou soupeřkou bude opět domácí hráčka, devatenáctiletá Talia Gibsonová, 229. tenistka pořadí WTA. Fruhvirtové patří 110. příčka.

Sedmnáctiletá Bejlek si poradila 6:3, 6:1 s Japonkou Himeno Sakacumeovou za hodinu a šest minut. V první sadě vedla rychle 5:1, pak sice škobrtla při svém servisu, ale set potom bez problémů dohrála.

Ve druhém dějství sice Japonka získala první gem, jenže Bejlek kontrovala šesti hrami v řadě a mohla slavit postup.

Druhou překážkou na cestě do hlavní soutěže úvodního grandslamu sezony bude pro 22. nasazenou tenistku třicetiletá Ankita Rainaová z Indie, 223. hráčka žebříčku. Bejlek je téměř o sto míst výše.

Kolář podlehl Belgičanovi Zizou Bergsovi jasně 2:6, 2:6 za hodinu a minutu. V obou setech dvakrát přišel o servis, sám naopak podání protivníka ani jednou neprolomil a za celý zápas si vypracoval jen dva brejkboly.

Kvalifikace na tenisové Australian Open v Melbourne:

Ženy - 1. kolo: B. Fruhvirtová (10-ČR) - Huleová (Austr.) 6:4, 6:4, Bejlek (22-ČR) - Sakacumeová (Jap.) 6:3, 6:1.

Muži - 1. kolo: Bergs (22-Belg.) - Kolář (ČR) 6:2, 6:2.