Americká mašina jede Cancúnem. Pegulaová zvládla i třetí zápas, neztratila ani set.

3. 11. 2023 7:44
Tenistka Jessica Pegulaová vyhrála na Turnaji mistryň i třetí zápas v základní skupině Bacalar a bez ztráty setu postoupila do semifinále.
Jessica Pegulaová
Jessica Pegulaová | Foto: Reuters

Pátá nasazená Američanka, která už měla první místo v tabulce jisté, porazila Marii Sakkariovou 6:3, 6:2. Řekyně, která se do Mexika dostala až jako náhradnice za zraněnou Karolínu Muchovou, naopak prohrála i třetí utkání a získala jediný set.

Další program v Cancúnu narušil déšť. Druhý zápas skupiny, v němž se v přímém souboji rozhodne o druhé postupující mezi Arynou Sabalenkovou z Běloruska a Jelenou Rybakinovou z Kazachstánu, byl přerušen v koncovce druhého setu. Úvodní sadu vyhrála Sabalenková 6:2, ve druhém vedla soupeřka 5:3.

Až na dnešní den byla přeložena i čtyřhra, v níž měla na kurt znovu nastoupit Pegulaová. Spolu s Coco Gauffovou ji čeká duel s německo-ruským párem Laura Siegemundová, Vera Zvonarevová.