Švýcaři nebudou do počtu. S USA prohráli až po boji

Zdeněk John
16. 2. 2010 23:06
USA - Švýcarsko 3:1.

Vancouver - První zápas hokejového turnaje na olympiádě zvládli lépe Američané, Švýcary porazili 3:1. Zápas to byl ovšem vyrovnanější, než si favorit zápasu přál.

Švýcarsko sehrálo s USA dvě vyrovnané třetiny, první a závěrečnou. O osudu zápasu tak rozhodla prostřední část, v níž Švýcaři ustoupili od své urputné obrany na modré čáře, ale hlavně inkasovali dvě branky.

Hala Canada Hockey Place sledovala bleskový hokej, velmi tvrdý.

Úzké kluziště o rozměrech pro NHL předurčovalo, co se bude dít: časté souboje u mantinelů.

Spojené státy se dostaly do vedení, když Bobby Ryan napálil černou pryž přímo do horního růžku švýcarské brány. Druhá branka přišla vzápětí po velké šanci Švýcarů. Americký brankář Miller vykopl střelu před sebe, puku se ujal David Bakes, projel s ním v úchvatném sólu přes celé hřiště a dopravil ho za záda brankáře Hillera. Na tři nula Američané zvyšovali po obrovské strkanici v brankovišti, v níž Ryan Malone plácl úspěšně do puku.

Švýcaři ve třetí třetině pak využili přesilovku, na 3:1 snížil náhodným nahozením na bránu Roman Wick.

USA - Švýcarsko 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky: 19. Ryan 26. Bakes, 29. Malone - 50. Wick