"Nejsem žádná Vondroušová." Sebevědomá Američanka si na rozjetou Šwiatekovou věří

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 6. 2024 12:17
Je teprve devátou ženou otevřené éry tenisu, která uštědřila soupeřkám tři a více kanárů v druhém týdnu grandslamu. Naposledy to odnesla Češka Markéta Vondroušová. Polka Iga Šwiateková na French Open pouští hrůzu. Její semifinálová soupeřka Američanka Coco Gauffová si z toho ale nic nedělá a i tak věří, že má šanci na postup do finále.
Coco Gauffová
Coco Gauffová | Foto: Reuters

Měla by to být oslava tenisu. V semifinále French Open se proti sobě postaví dvě aktuálně nejlepší tenistky světa podle živého žebříčku. Gauffová má totiž momentálně o 200 bodů více než doteď druhá Běloruska Aryna Sabalenková, kterou ale ještě boj o nejlepší čtyřku v Paříži čeká.

Přesto je už před semifinálovým střetnutím americká tenistka považovaná za outsiderku. Světová jednička Šwiateková si totiž díky drtivým výhrám v osmifinále a čtvrtfinále vydobyla auru naprosté neporazitelnosti.

"Ukazuje kvality světové jedničky, navíc tu už třikrát vyhrála, přesto půjdu do zápasu se sebedůvěrou," nechala se Gauffová slyšet poté, co v úterý porazila Tunisanku Uns Džábirovou.  

Dvacetiletá rodačka z Atlanty moc dobře ví, co ji čeká. Proti Šwiatekové odehrála už jedenáct zápasů, vyhrála jediný, loni v semifinále podniku v Cincinnati.

"A ani tam jsem nešla na kurt s vědomím, že nemám šanci, když jsem všechny předchozí zápasy proti ní prohrála," vzpomíná Gauffová.

Novináři se jí přesto zeptali, zdali ji neznepokojuje, že takovým hráčkám, jako jsou Ruska Anastasija Potapovová i Češka Markéta Vondroušová, uštědřila takový příděl. První neuhrála ani gem, druhá pouze dva.

"Iga je těžká soupeřka pro každého. Musím se prostě poučit, projít si zápasy, které jsem proti ní na antuce hrála, a s týmem vymyslet strategii. Rozhodně nebudu myslet na hráčky, které porazila. Nejsem Potapovová a nejsem ani Vondroušová, nic to neznamená," dodala vítězka posledního US Open.

Semifinále prý bude brát i jako osobní výzvu. Na Roland Garros ji totiž Polka porazila už v roce 2022 ve finále a loni ve čtvrtfinále. V obou případech proti antukové královně neuhrála ani set.

"Možná, že prohraju stejným skóre jako ty holky přede mnou. Ale v tuhle chvíli určitě nemám co ztratit, veškerý tlak je na ní," uzavřela téma Gauffová.

 

Právě se děje

Další zprávy