Statečná Majdičová: Ač zraněná, urvala ve sprintu bronz

Sport Sport, Red Spo
17. 2. 2010 23:50
Mezi muži vyhrál ve sprintu Rus Krjukov
Norka Marit Björgenová slaví zisk zlaté medaile
Norka Marit Björgenová slaví zisk zlaté medaile | Foto: Sport

Whistler - Slovinská lyžařka Petra Majdičová prožila při sprintu žen jeden ze silných příběhů olympiády s dobrým koncem.

Takový příběh, které po tragédii gruzínského sáňkaře, přehmatech rozhodčích či nepřízni počasí potřebuje Vancouver víc než studenou vlnu.

Majdičová, velká favoritka klasického sprintu, skončila při rozcvičce v příkopu podél trati. Nepříjemný pád do dvoumetrové rokle znamenal pohožděniny a možná i něco víc, ale Majdičová chtěl za každou cenu jet.

Čtěte také: Hrdina olympiády: Nového Phelpse najdete v biatlonu

Po sezóně, v níž šestnáckrát zvítězila, si přijela pro zlatou medaili. Nakonec z toho byl jen bronz, když ji ve finále předjely Marit Björgenová a Justyna Kowalczyková.  

Ale pro Majdičovou i pro diváky kolem trati a u obrazovek byl tenhle bronz víc než mnohé zlaté medaile udělené dosud v Kanadě.

Závěrečný souboj vyhrál Krjukov
Závěrečný souboj vyhrál Krjukov | Foto: Sport

Majdičová pro něj zjevně trpěla, po semifinále to vypadalo, že závod vzdá, a po doběhu finále dokonce na okamžik úplně zkolabovala. Po veškerém vypětí ji pak museli v cíli křísit a odnášet.

Mezi muži pak došlo ve finále k poměrně překvapivému souboji ruských reprezentantů, a sice Alexandra Panžinského s Nikitou Krjukovem.

Nakonec se ze zlata radoval druhý jmenovaný, který v nervy drásajícím závěru svého mladšího krajana udolal. Bronz nakonec získal Nor Petter Northug.

To české naděje na dobrý výsledek shořely naopak už v kvalifikaci. Na trati ve Whistler Olympic Parku se totiž nedařilo jak Evě Nývltové, tak ani dvojici mužských zástupců Aleši Razýmovi a Dušanu Kožíškovi.

 

 

Právě se děje

před 4 minutami

Druhý start ve finále SP střelci Nepejchalovi nevyšel

Druhý start ve finále Světového poháru českému sportovnímu střelci Filipu Nepejchalovi tolik nevyšel. Vítěz třípolohové střelby z malorážky dnes v Číně obsadil čtrnácté místo ve vzduchové pušce.

Dvacetiletý český talent tentokrát v disciplíně, v níž už dvakrát vyhrál soutěž Světového poháru včetně letošního triumfu v Mnichově, porazil jediného soupeře. S kvalifikačním nástřelem 620,8 bodu jej téměř pět bodů dělilo od postupu do osmičlenného finále.

Soutěž ovládl indický střelec Divjanš Singh Panvar, který teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, o jedinou desetinu bodu před Istvánem Pénim z Maďarska.

před 46 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy