Statečná Majdičová: Ač zraněná, urvala ve sprintu bronz

Sport Sport, Red Spo
17. 2. 2010 23:50
Mezi muži vyhrál ve sprintu Rus Krjukov
Norka Marit Björgenová slaví zisk zlaté medaile
Norka Marit Björgenová slaví zisk zlaté medaile | Foto: Sport

Whistler - Slovinská lyžařka Petra Majdičová prožila při sprintu žen jeden ze silných příběhů olympiády s dobrým koncem.

Takový příběh, které po tragédii gruzínského sáňkaře, přehmatech rozhodčích či nepřízni počasí potřebuje Vancouver víc než studenou vlnu.

Majdičová, velká favoritka klasického sprintu, skončila při rozcvičce v příkopu podél trati. Nepříjemný pád do dvoumetrové rokle znamenal pohožděniny a možná i něco víc, ale Majdičová chtěl za každou cenu jet.

Čtěte také: Hrdina olympiády: Nového Phelpse najdete v biatlonu

Po sezóně, v níž šestnáckrát zvítězila, si přijela pro zlatou medaili. Nakonec z toho byl jen bronz, když ji ve finále předjely Marit Björgenová a Justyna Kowalczyková.  

Ale pro Majdičovou i pro diváky kolem trati a u obrazovek byl tenhle bronz víc než mnohé zlaté medaile udělené dosud v Kanadě.

Závěrečný souboj vyhrál Krjukov
Závěrečný souboj vyhrál Krjukov | Foto: Sport

Majdičová pro něj zjevně trpěla, po semifinále to vypadalo, že závod vzdá, a po doběhu finále dokonce na okamžik úplně zkolabovala. Po veškerém vypětí ji pak museli v cíli křísit a odnášet.

Mezi muži pak došlo ve finále k poměrně překvapivému souboji ruských reprezentantů, a sice Alexandra Panžinského s Nikitou Krjukovem.

Nakonec se ze zlata radoval druhý jmenovaný, který v nervy drásajícím závěru svého mladšího krajana udolal. Bronz nakonec získal Nor Petter Northug.

To české naděje na dobrý výsledek shořely naopak už v kvalifikaci. Na trati ve Whistler Olympic Parku se totiž nedařilo jak Evě Nývltové, tak ani dvojici mužských zástupců Aleši Razýmovi a Dušanu Kožíškovi.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy