Zahraniční ligy: Salah se u hřiště pohádal s Kloppem, Souček byl u vlastního gólu

Aktualizováno 27. 4. 2024 23:48
Fotbalisté Liverpoolu remizovali na hřišti West Hamu 2:2 a po středeční prohře s Evertonem (0:2) opět zaváhali v boji o anglický ligový titul.
Tomáš Souček při vlastním gólu West Hamu
Tomáš Souček při vlastním gólu West Hamu | Foto: Reuters

Pokud vedoucí Arsenal uspěje v nedělním derby proti Tottenhamu, bude mít na "Reds" už pětibodový náskok. Vladimír Coufal za domácí odehrál celé utkání, Tomáš Souček v 74. minutě střídal.

Skóre otevřel dvě minuty před koncem prvního poločasu hlavou Bowen. Anglický útočník ve svém 200. zápase v dresu West Hamu vstřelil 16. ligový gól. Náskok domácích vymazal dvě minuty po přestávce Robertson.

V 65. minutě zahrával Liverpool rohový kop, odražený míč se dostal ke Gakpovi, jenž z voleje vypálil. Jeho střela se postupně odrazila od Ogbonnny, Součka a gólmana Areoly až za brankovou čáru. "Kladiváři" nakonec vybojovali alespoň bod díky vyrovnávací brance Antonia ze 77. minuty.

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp a útočník Muhamad Salah se v 82. minutě dostali do konfliktu, když se egyptská hvězda chystala na hřiště. Německý kouč po zápase odmítl prozradit, co bylo důvodem roztržky.

"Ne, už jsme si promluvili v šatně. Pro mě je to vyřízené," řekl. Klopp na konci sezony po téměř devíti letech z Anfieldu odejde. Salah skóroval jen v jednom z posledních šesti zápasů a dvě z uplynulých tří utkání Liverpoolu začal na lavičce náhradníků.

West Ham nezvítězil potřetí v řadě a z osmého místa ztrácí na pohárové příčky pět bodů. Šestý Manchester United, jenž doma remizoval s Burnley 1:1, odehrál o zápas méně.

Newcastle United doma porazil Sheffield United 5:1 a zpečetil tak sestup hostů z Premier League. Dvakrát se trefil Alexander Isak, po jedné brance přidali Guimaraes s Wilsonem a do vlastní branky se trefil Osborn. Sheffield strávil v nejvyšší soutěži pouze jednu sezonu.

Aston Villa v domácím prostředí promarnila dvoubrankové vedení a remizovala s Chelsea 2:2. Hosté o poločase prohrávali o dvě branky poté, co si ve čtvrté minutě McGinnovu střelu srazil do vlastní sítě Cucurella a těsně před přestávkou přidal druhý gól Rogers.

O pauze musel domácího brankáře Martíneze kvůli poraněné podkolenní šlaše nahradit Olsen, jenž nedokázal zabránit brance Maduekeho v 63. minutě ani nádhernému vyrovnání Gallaghera v 81. minutě. Chelsea mohla v nastavení vývoj utkání dokonce otočit, Disasiho branku však videorozhodčí po přezkoumání neuznal pro faul.

Čtvrtá Aston Villa má před pátým Tottenhamem náskok sedmi bodů, avšak Hotspur odehráli o tři utkání méně. Chelsea je devátá a na pohárové příčky ztrácí šest bodů.

V Manchesteru se měnilo skóre až v 79. minutě, když domácí Antony využil chyby v rozehrávce hostů a vsítil svůj první ligový gól v sezoně.

"Rudí ďáblové" však vedení udržet nedokázali. V 86. minutě brankář Onana při snaze vyboxovat vysoký míč udeřil do obličeje útočníka Amdouniho, jenž sám následně proměnil nařízenou penaltu. United mají na sedmý Newcastle náskok jeden bodu.

AC Milán si pojistil si druhé místo

Hráči třetího Juventusu ve 34. kole italské ligy doma remizovali s druhým AC Milán bez branek. Milán na hřišti "Staré dámy" neprohrál popáté za sebou a mezi oběma týmy zůstává v tabulce rozdíl pěti bodů. Na Juventus, který remizoval potřetí za sebou, se může v neděli v případě vítězství nad Udine bodově dotáhnout Boloňa.

Hostům chyběli obránci Hernández a Calabria, kteří viděli červenou kartu v pondělním derby, v němž si Inter zajistil mistrovský titul. V zadních řadách "Rossoneri" dále kvůli žlutým kartám scházel Tomori a zranění Kjaer s Kaluluem. I proto se v závěru dostali do hry mladíci Bartesaghi a Zeroli, kteří pomohli ubránit tlak Juventusu. Několik střeleckých pokusů domácích také dobrými zákroky vytěsnil brankář Sportiello.

Leverkusen zachraňoval bod

Fotbalisté mistrovského Leverkusenu ve 31. kole německé ligy díky gólu Roberta Andricha v sedmé nastavené minutě remizovali se Stuttgartem 2:2 a uchránili svou sérii bez porážky, kterou ve všech soutěžích protáhli už na 46 zápasů.

Bayern Mnichov porazil Frankfurt 2:1 a vítězně se tak naladil na úterní úvodní semifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid. Bavorský velkoklub si třetí výhrou za sebou pojistil druhé místo v tabulce a má jistý start v příštím ročníku milionářské soutěže.

Girona přeskočila Barcelonu

Girona ve španělské fotbalové lize zvítězila na hřišti Las Palmas 2:0 a posunula se na druhé místo před Barcelonu, která se v případě pondělní výhry nad Valencií může před katalánského rivala vrátit.

Ukrajinský útočník Arťom Dovbyk dal 19. gól v soutěži a kraluje pořadí střelců o dvě branky před Judem Bellinghamem z Realu Madrid. Atlético Madrid porazilo Bilbao 3:1 a udrželo před svým dnešním soupeřem čtvrtou příčku zaručující účast v Lize mistrů.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

West Ham - Liverpool 2:2 (43. Bowen, 77. Antonio - 48. Robertson, 65. vlastní Areola), Fulham - Crystal Palace 1:1 (53. Rodrigo Muniz - 87. Schlupp), Manchester United - Burnley 1:1 (79. Antony - 88. Amdouni z pen.), Newcastle - Sheffield United 5:1 (26. a 61. z pen. Isak, 54. Guimaraes, 65. vlastní Osborn, 72. Wilson - 5. Ahmedhodžič), Wolverhampton - Luton 2:1 (39. Hwang Hi-čchan, 50. Toti - 81. Morris),

Everton - Brentford 1:0 (60. Gueye), Aston Villa - Chelsea 2:2 (4. vlastní Cucurella, 42. Rogers - 62. Madueke, 81. Gallagher).

20. Sheffield United 35 3 7 25 34:97 16

Poznámka: Everton přišel o 8 bodů a Nottingham o 4 body jako trest za porušení finančních pravidel.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Lecce - Monza 1:1 (90.+2 Krstovič - 90.+6 Pessina z pen.), Juventus Turín - AC Milán 0:0, Lazio Řím - Hellas Verona 1:0 (72. Zaccagni).

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Augsburg - Brémy 0:3 (52. Schmid, 61. Ducksch z pen., 90. Deman), Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt 2:1 (9. a 61. z pen. Kane - 23. Ekitike), Freiburg - Wolfsburg 1:2 (43. vlastní Bornauw - 82. Arnold, 90. Wimmer), Lipsko - Dortmund 4:1 (24. Openda, 45.+2 Šeško, 47. Simakan, 80. Baumgartner - 20. Sancho), Leverkusen - Stuttgart 2:2 (62. Adli, 90.+7 Andrich - 47. Führich, 57. Undav).

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

Las Palmas - Girona 0:2 (26. López, 57. Dovbyk z pen.), Almería - Getafe 1:3 (41. Lozano - 27. a 48. Greenwood, 61. Mata), Alavés - Celta Vigo 3:0 (48. Simeone, 54. Guridi, 86. Benavídez), Atlético Madrid - Bilbao 3:1 (15. De Paul, 52. Correa, 80. vlastní Simón - 45. N. Williams).

1. Real Madrid 33 26 6 1 71:22 84
2. Girona 33 22 5 6 69:40 71
3. FC Barcelona 32 21 7 4 64:37 70
4. Atlético Madrid 33 20 4 9 62:39 64
5. Bilbao 33 16 10 7 53:33 58
6. San Sebastian 33 13 12 8 46:35 51
7. Betis Sevilla 32 12 12 8 40:38 48
8. Valencie 32 13 8 11 35:34 47