Slavia v přípravě přejela Rapid Vídeň. Všechny její góly dali nováčci

6. 7. 2024 19:11
Fotbalisté pražské Slavie zvládli vítězně i druhé přípravné utkání na soustředění v Rakousku. Po středeční výhře nad Slaskem Wroclaw dnes porazili v Bad Leonfeldenu 3:0 Rapid Vídeň, přestože hráli od 62. minuty bez vyloučeného Malicka Dioufa.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Milan Kammermayer

Všechny branky Pražanů daly nové tváře v přípravě prvního týmu. Skóre otevřel v 18. minutě navrátilec z hostování Fila, ke kterému propadl na zadní tyč Masopustův centr.

V 56. minutě zvýšil po individuální akci Vorlický a v závěru přidal pojistku Chaloupek, jenž stejně jako Fila hrál ještě v minulé sezoně za Teplice.

"Za mě dobrý výsledek s týmem, který má zvuk. I když to byl vyrovnaný zápas, dostávali jsme se dobře do šancí a soupeře do tolika příležitostí nepustili. Je to vlastně moje první nula ve Slavii, moc mě to těší. Nějakou práci jsem měl, a to především ve druhé půli, když jsme hráli v deseti," zhodnotil pro klubový web brankář Antonín Kinský.

Slavii čeká v Rakousku ještě úterní duel s Podbrezovou, u níž dnes nečekaně skončil na vlastní žádost český trenér Roman Skuhravý, a 13. července zápas se Žilinou.

Přípravné fotbalové utkání Bad Leonfeldenu (Rakousko):

Slavia Praha - Rapid Vídeň 3:0 (1:0)

Branky: 18. Fila, 56. Vorlický, 88. Chaloupek.

Sestava Slavie:

I. poločas: Kinský - Chaloupek, Ogbu (41. Halinský), Bořil - Masopust (41. Trédl), Prebsl, Dominik Pech, Diouf - Jurečka, Fila, Wallem.

II. poločas: Kinský - Halinský, Konečný, Chaloupek - Trédl, Bužek, Zmrzlý, Diouf - Botos (89. Dominik Pech), Van Buren, Vorlický (82. Prebsl). Trenér: Trpišovský.