Slavia po přestávce rozhodla derby s Bohemians a znovu vyskočila do čela tabulky

6. 4. 2024 20:27
Fotbalisté Slavie v 27. kole první ligy porazili doma Bohemians 1905 2:1 a poskočili do čela tabulky o dva body před obhájce titulu Spartu. Ta má k dobru nedělní zápas s Mladou Boleslaví.
Mojmír Chytil vstřelil vítězný gól Slavie v utkání s Bohemians
Mojmír Chytil vstřelil vítězný gól Slavie v utkání s Bohemians | Foto: Reuters

Červenobílí měli od úvodu trvalou územní převahu, ale zpočátku se přes zhuštěnou obranu Bohemians těžko dostávali do vyložených šancí.

Po čtvrthodině si naběhl na kolmici nejlepší ligový střelec Jurečka, odchovanec červenobílých gólman Soukup, jenž nahradil zraněného Valeše, však dobře vyběhl a kličku vystihl.

Hosté se většinu času jen bránili, ovšem za polovinou úvodního dějství mohli nečekaně udeřit. Prekopovi chyběly centimetry, aby na malém vápně ve skluzu dosáhl na Kovaříkův přízemní centr.

Těsně před poločasem ještě dvakrát zahrozili slávisté. Zimovu střelu zpoza vápna ve 43. minutě vyrazil Soukup a následně Oscarův pokus skončil na břevně.

I po změně stran pokračovali domácí v náporu. Jurečku ještě vychytal Soukup, ale v 55. minutě už se favorit dočkal. Odvrácený balon kousek za vápnem převzal Ševčík a střelou s pomocí zadní tyče otevřel skóre.

Domácí si poměrně brzy pojistili náskok. Provod ještě Soukupa pokusem mezi nohy nezaskočil, vzápětí se však na Douděrův centr z pravé strany dostal důrazný Chytil, který v 67. minutě zblízka zvýšil. Reprezentační útočník se prosadil podvanácté v ligovém ročníku.

Po prostřídání sestavy slávisté polevili a nakonec dovolili hostům snížit. Kovaříkovu ránu ještě gólman Staněk vyrazil, ale v závěru tříminutového nastavení už nedosáhl na Hůlkův pokus zpoza vápna.

Na osmé porážce "Klokanů" v ligovém duelu na stadionu Slavie po sobě už to ale nic nezměnilo.

Slavia v lize zdolala Bohemians posedmé za sebou. Trenér Jindřich Trpišovský si připsal 191. vítězství v historii samostatné nejvyšší soutěže a dotáhl rekordmana Pavla Vrbu.

27. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 2:1 (0:0)

Branky: 55. Ševčík, 67. Chytil - 90.+3 Hůlka. Rozhodčí: Všetečka - Caletka, Antoníček - Černý (video). ŽK: Oscar - Soukup, Puškáč, Dostál. Diváci: 19.034.

Slavia: Staněk - Vlček, Holeš, Zima (46. Jurásek), Zmrzlý - Ševčík (86. Masopust), Oscar - Douděra (77. Tomič), Provod, Jurečka (86. Tecl) - Chytil (71. Zafeiris). Trenér: Trpišovský.

Bohemians: Soukup - A. Kadlec, Křapka, Hybš - Köstl (25. Dostál), Hůlka, Hrubý, Kovařík - Prekop (68. Kozák), Hála (84. Huf) - Ristovski (68. Puškáč). Trenér: Veselý.

1. Slavia 27 21 5 1 58:19 68
2. Sparta 26 21 3 2 58:20 66
3. Plzeň 27 17 4 6 62:32 55
4. Ostrava 26 12 4 10 38:29 40
5. Mladá Boleslav 26 11 6 9 45:41 39
6. Slovácko 27 11 6 10 36:36 39