Pan Kolář mě přiváděl k šílenství, přiznal Tsitsipas. Halepovou zastavil záchvat

Podívejte se na fotografie ze čtvrtečního programu na grandslamovém Roland Garros.
Svět tenisu se dozvěděl o Zdeňku Kolářovi. Český tenista prožil v Paříži pohádkový průlom. V pětadvaceti letech se z kvalifikace poprvé dostal do hlavní soutěže grandslamového turnaje, v prvním kole vyřadil domácího Lucase Pouilleho a ve druhém měl být snadnou kořistí pro řeckého dravce.
Stefanos Tsitsipas, loňský finalista Roland Garros a čtvrtý hráč světového žebříčku, ale musel proti českému sokovi bojovat na dřeň přes čtyři hodiny.
První set Řek vyhrál poměrem 6:3, pak ale Kolář vyrovnal hru, získal si na svou stranu publikum a dostával favorita na hranu nervového zhroucení.
Vždyť to Tsitsipas krátce po utkání sám přiznal, i když Kolářovi nemohl přijít na křestní jméno. "Pan Kolář mě přiváděl k šílenství. Bylo to nesmírně frustrující," prohlásil třiadvacetiletý hráč v rozhovoru s Matsem Wilanderem přímo na dvorci Suzanne Lenglenové.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
27. 5. 2022 6:12
Životní zápas odehrál pětadvacetiletý český tenista Zdeněk Kolář. Na prvním grandslamu kariéry přiváděl k šílenství světovou čtyřku a získal na svou stranu náročné pařížské publikum. Karolína Plíšková je ze hry, totéž potkalo Simonu Halepovou, která se navíc musela potýkat s panickou atakou. Podívejte se na fotografie ze čtvrtečního programu na Roland Garros.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy