Pančochová s Američankou odkládají svatbu. Kvůli českým zákonům

Sport Sport
3. 8. 2019 15:14
Česká snowboardistka Šárka Pančochová oznámila v červenci zásnuby s rozvedenou 32letou Američankou Kaileen Lareeovou, která má malou dcerku Khaylu. Svatbu ale pár odložil na neurčito.
Šárka Pančochová s přítelkyní
Šárka Pančochová s přítelkyní | Foto: Instagram

"Rozhodly jsme se, že se nevezmeme, dokud v Česku nebudou povoleny sňatky osob stejného pohlaví," prohlásila 28letá Pančochová skrze svůj instagramový účet.

Své rozhodnutí také zdůvodnila: "Je pro mě důležité, aby všichni měli stejná práva. Nechci jít snazší cestou. Kaileen je Američanka a můžu si ji vzít ve Spojených státech, kde je to legální, ale neudělám to."

Pančochová přiznala lesbickou orientaci před dvěma lety a zásnuby s Lareeovou oznámila v červenci. O ruku ji požádala před pár dny na oregonském vulkánu Mount Hood při západu slunce. "Moc ji miluju. A přeju si strávit zbytek svého života s ní," svěřila se.

Kdy dojde ke svatbě, není vzhledem k situaci v Česku vůbec jasné. Návrh zákona, který by umožnil manželství pro všechny, leží v Poslanecké sněmovně již přes rok a ještě neprošel prvním čtením. "Jednou se vezmeme v Česku, až to půjde," shodl se česko-americký pár.

Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy