Ronaldo před startem s Čechy: Cílem je vyhrát trofej, náš tým je nesmírně talentovaný

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 6. 2024 16:02
Hvězdný portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo je hrdý, že ho jako prvního hráče v dějinách čeká šestý start na mistrovství Evropy. V rozhovoru pro web UEFA prohlásil, že to dokazuje jeho dlouhověkost.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

"Jsem hrdý na to, že si jako první hráč zahraju na šestém Euru. Jsem z toho nadšený, protože to dokazuje dlouhověkost mé kariéry," pochvaloval si nejlepší evropský fotbalista tohoto století.

"Je to ale jen pouhá kapitola toho, čeho Cristiano Ronaldo ve fotbale dosáhl. Mám radost a zároveň se cítím privilegovaný, že můžu národnímu týmu pomoci v naplnění cílů a ve snaze turnaj vyhrát, což je náš primární cíl," doplnil Ronaldo.

Portugalce dnes čeká poslední přípravný duel před Eurem, v Aveiru přivítají Irsko. Turnaj začnou za týden v Lipsku proti Česku, poté je ve skupině F čeká Turecko a nováček na velkém turnaji Gruzie.

"Pevně věřím, že tohle mužstvo přinese portugalským fanouškům spoustu radosti, počínaje tímto Eurem," prohlásil Ronaldo.

"Podle mého názoru je nejlepší generace hráčů vždy ta, která vyhrává trofeje. Doufám, že tento výběr zvítězí, protože kádr je neuvěřitelně talentovaný," uvedl pětinásobný držitel Zlatého míče.

Talent samotný však podle něj na celkový triumf nestačí. "Rozhoduje řada dalších věcí. Máme vše potřebné k tomu, abychom vyhráli. Půjdeme ale postupně a s přesvědčením, že můžeme zvítězit," slíbil rodák z Madeiry.

"V roce 2016 jsme dosáhli historického výsledku jak z hlediska portugalského, tak i světového fotbalu. Nohama zůstáváme pevně na zemi, hlavami se ale díváme nahoru s vědomím, že je možné Euro vyhrát," mínil někdejší hráč Sportingu Lisabon, Manchesteru United, Realu Madrid a Juventusu Turín.

Ronaldo se poprvé na kontinentálním šampionátu představil v roce 2004, Portugalci tehdy coby pořadatelská země nestačili ve finále na překvapení turnaje Řeky.

Největšího úspěchu s reprezentací dosáhl na ME 2016, které tým z Pyrenejského poloostrova ovládl, když ve finále předčil domácí Francii.

Devětatřicetiletý útočník saúdskoarabského an-Nasru drží také rekordy v počtu odehraných zápasů na závěrečném turnaji (25) a vstřelených gólů (14).

 

Právě se děje

Další zprávy