Ronalda vyšetřují v Saúdské Arábii. Na hřišti prý udělal obscénní gesto

26. 2. 2024 11:33
Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo vyvolal v Saúdské Arábii pobouření poté, co po výhře an-Nasru v lize na hřišti aš-Šabábu údajně ukázal směrem k fanouškům obscénní gesto.
Sestřih utkání aš-Šabáb - an-Nasr včetně Ronaldova gólu z penalty a jeho oslav po konci zápasu | Video: Asociated Press

Pětinásobný majitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa tím podle médií zřejmě zareagoval na skandování "Messi, Messi" z hlediště.

Incident sice nezachytily televizní kamery, na sociálních sítích ale kolují záznamy situace.

Na hlavu devětatřicetiletého útočníka se snesla kritika a vedení saúdskoarabské fotbalové federace zahájilo vyšetřování případu.

Ronaldo, jenž do an-Nasru přestoupil v prosinci 2022, má v této sezoně na kontě už 22 branek a je nejlepším střelcem soutěže.

K výhře 3:2 nad aš-Šabábem přispěl gólem z penalty, kterým v prvním poločase otevřel skóre.

Soupeř v nastavení úvodní půle vyrovnal rovněž z pokutového kopu a zareagoval i na trefu Talisky ze začátku druhého dějství. Na druhý gól Talisky z 86. minuty už ale odpověď nenašel.

An-Nasru patří po šesté ligové výhře v řadě stále druhá příčka tabulky, na vedoucí al-Hilál ztrácí čtyři body, navíc má lídr jeden zápas k dobru.