Real doma trnul, postup mu v nastavení zachránilo břevno

6. 3. 2024 23:28
Fotbalisté Realu Madrid a Manchesteru City se stali dalšími čtvrtfinalisty Ligy mistrů.
Brazilec Vinicius Junior z Realu Madrid při odvetě s Lipskem
Brazilec Vinicius Junior z Realu Madrid při odvetě s Lipskem | Foto: Reuters

Španělský gigant se mnohem víc nadřel, doma remizoval v odvetě osmifinále s Lipskem 1:1 a po úvodní venkovní výhře 1:0 postoupil.

Obhájce trofeje Manchester City problémy neměl a na domácím hřišti porazil FC Kodaň 3:1, stejným skóre zvítězil také v prvním zápase venku.

Real Madrid postoupil z osmifinále počtvrté za sebou. Z 39 soutěžních zápasů v sezoně vyhrál 31 a prohrál jen dvakrát, v obou případech s městským rivalem Atlétikem. Doma neprohrál již 24 soutěžních utkání v řadě.

Po vítězství venku byl jasným favoritem, Lipsko se ovšem v odvetě drželo. Po bezbrankovém poločase se domácí prosadili až v 65. minutě. Rychlou kombinaci korunoval Bellingham finální přihrávkou a Vinícius Júnior otevřel skóre.

Lídr španělské ligy si ale udržel vedení jenom tři minuty. Raum přesně odcentroval před malé vápno a kapitán Orbán hlavou nedal brankáři Luninovi šanci.

Hosté vycítili šanci a Real se obával o postupový výsledek až do poslední chvíle. Ve druhé minutě nastavení trefil hostující Olmo břevno, skóre se už však nezměnilo.

Manchester City doma rozhodl již do přestávky. Favorit se prosadil hned z první standardky. Álvarez odcentroval od praporku před branku, kde se ránou přímo z voleje pod břevno prosadil Akanji.

V 9. minutě už domácí vedli o dva góly, Álvarez skóroval po hrubce brankáře Grabary.

Kodaň se dočkala na konci první půlhodiny, rychlou kolmou akci korunoval snižující trefou Elyounoussi.

V nastavení první půle se ale trefil kanonýr Haaland a šestou brankou v ročníku se v čele tabulky střelců vyrovnal dvojici Kane, Mbappé.

V neděli čeká tým kouče Pepa Guardioly přímý souboj o čelo anglické ligy s vedoucím Liverpoolem, což za rozhodnutého stavu průběh druhého poločasu poznamenalo.

V úterý postoupily Bayern Mnichov a Paris St. Germain.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Lipsko 1:1 (0:0)

Branky: 65. Vinícius Júnior - 68. Orbán. Rozhodčí: Massa - Meli, Alassio - Irrati (video, všichni It.). ŽK: Vinícius Júnior, Tchouaméni, Kroos - X. Schlager, Raum, Orbán. Diváci: 76.126 (vyprodáno). První zápas: 1:0, postoupil Real.

Real: Lunin - Carvajal, Rüdiger, N. Fernández, F. Mendy - Valverde, Tchouaméni, Kroos (78. Modrič), Camavinga (46. Rodrygo) - Bellingham (85. Joselu), Vinícius Júnior. Trenér: Ancelotti.

Lipsko: Gulácsi - Henrichs, Lukeba, Orbán, Raum - Olmo, Haidara (90. Kampl), X. Schlager (85. Elmas), Simons - Openda (77. Poulsen), Šeško (85. Baumgartner). Trenér: Rose.

Manchester City - FC Kodaň 3:1 (3:1)

Branky: 5. Akanji, 9. Álvarez, 45.+3 Haaland - 29. Elyounoussi. Rozhodčí: Eskas - Bashevkin, Dale (všichni Nor.) - Higler (video, Niz.). ŽK: Cornelius, Mattsson (oba Kodaň). Diváci: 51.531 (vyprodáno). První zápas: 3:1, postoupil Manchester City.

Manchester: Ederson - Lewis, Akanji, Dias (68. Stones), Gvardiol - Rodri (46. S. Gómez), Kovačič - Nunes (74. Hamilton), Álvarez, Bobb - Haaland (88. Wright). Trenér: Guardiola.

Kodaň: Grabara - Ankersen, Jelert (78. Meling), Vavro, McKenna, Diks - Froholdt (58. Mattsson), Óskarsson (68. Cornelius), Clem (68. Höjlund) - Achúri (58. Bardghji), Elyounoussi. Trenér: Neestrup.