Ranieri získal cenu pro nejlepšího italského trenéra

ČTK ČTK
7. 4. 2016 6:08
Italský trenér lídra anglické Premier League z Leicesteru Claudio Ranieri získal ocenění Enza Bearzota pro nejlepšího italského trenéra sezony. Cenu zkušený trenér převezme 9. května v Římě.
Claudio Ranieri.
Claudio Ranieri. | Foto: Reuters

Řím - Italský fotbalový trenér Claudio Ranieri, jehož svěřenci z Leicesteru kralují anglické Premier League, získal ve své vlasti cenu Enza Bearzota pro nejlepšího kouče sezony. Čtyřiašedesátiletý Ranieri ocenění převezme 9. května při slavnostním galavečeru v Římě.

Ranieri se ujal Leicesteru, jenž v minulém ročníku jen těsně unikl sestupu, před touto sezonou. Tým vede šest kol před koncem Premier League tabulku o sedm bodů a k zisku premiérového titulu mu ve zbývajících zápasech stačí získat 12 bodů.

V minulosti Ranieri vedl například Fiorentinu, Valencii, Atlético Madrid, Chelsea, Juventus, AS Řím, Inter Milán, Monako či řeckou reprezentaci.

Ocenění se uděluje od roku 2011 na počest trenéra italských mistrů světa z roku 1982 Bearzota, který v roce 2010 zemřel. V předchozích letech ho získali Cesare Prandelli (2011), Walter Mazzarri (2012), Vincenzo Montella (2013), Carlo Ancelotti (2014) a Massimiliano Allegri (2015).

 

Právě se děje

Další zprávy