Ranieri získal cenu pro nejlepšího italského trenéra

ČTK ČTK
7. 4. 2016 6:08
Italský trenér lídra anglické Premier League z Leicesteru Claudio Ranieri získal ocenění Enza Bearzota pro nejlepšího italského trenéra sezony. Cenu zkušený trenér převezme 9. května v Římě.
Claudio Ranieri.
Claudio Ranieri. | Foto: Reuters

Řím - Italský fotbalový trenér Claudio Ranieri, jehož svěřenci z Leicesteru kralují anglické Premier League, získal ve své vlasti cenu Enza Bearzota pro nejlepšího kouče sezony. Čtyřiašedesátiletý Ranieri ocenění převezme 9. května při slavnostním galavečeru v Římě.

Ranieri se ujal Leicesteru, jenž v minulém ročníku jen těsně unikl sestupu, před touto sezonou. Tým vede šest kol před koncem Premier League tabulku o sedm bodů a k zisku premiérového titulu mu ve zbývajících zápasech stačí získat 12 bodů.

V minulosti Ranieri vedl například Fiorentinu, Valencii, Atlético Madrid, Chelsea, Juventus, AS Řím, Inter Milán, Monako či řeckou reprezentaci.

Ocenění se uděluje od roku 2011 na počest trenéra italských mistrů světa z roku 1982 Bearzota, který v roce 2010 zemřel. V předchozích letech ho získali Cesare Prandelli (2011), Walter Mazzarri (2012), Vincenzo Montella (2013), Carlo Ancelotti (2014) a Massimiliano Allegri (2015).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy