Zázrak v poslední minutě. Welbeck vystřelil Arsenalu výhru nad Leicesterem

Dobrá volba. Šlágr rozhodl Wengerův žolík Welbeck
Právě Welbeck totiž brankou v posledních sekundách zápasu rozhodl o triumfu Gunners nad lídrem tabulku Leicesterem vpoměru 2:1.
Po prvním poločase vedl Leicester, který měl sice v úvodním dějství menší držení míče, ale byl výrazně nebezpečnější
Petr Čech v brance Arsenalu musel zlikvidovat velkou šanci Vardyho, který hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, a vytáhl se také proti technickému pokusu Kanteho.
Těsně před poločasem už ale český brankář lovil míč ze sítě.
14. 2. 2016 15:02
Arsenal ve šlágru fotbalové Premier League porazil vedoucí 2:1 a stáhl jeho náskok v čele soutěže na pouhé dva body. Rozhodující gól dal v nastaveném čase Welbeck.

Londýn - Fotbalisté Arsenalu stáhli náskok vedoucího Leicesteru na pouhé dva body. Ve šlágru anglické Premier League ho porazili 2:1. Rozhodující gól dal oslabenému soupeři v páté minutě nastavení Danny Welbeck. Tottenham ovšem zvítězil na hřišti Manchesteru City 2:1 a díky lepšímu skóre se dostal zpět před Arsenal na druhé místo.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE

Po prvním poločase vedl Leicester, který měl sice v úvodním dějství menší držení míče, ale byl výrazně nebezpečnější. Petr Čech v brance Arsenalu musel zlikvidovat velkou šanci Vardyho, který hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, a vytáhl se také proti technickému pokusu Kanteho.

Těsně před poločasem už ale český brankář lovil míč ze sítě. Vardyho ve vápně fauloval Nacho Monreal a nejlepší střelec Premier League penaltu proměnil.

Arsenalu pomohlo v 54. minutě vyloučení Dannyho Simpsona, který viděl během pěti minut dvě žluté karty. Simpson se stal prvním vyloučeným hráčem Leicesteru v této sezoně.

Poprvé se domácím podařilo využít přesilovku v 70. minutě. Giroud výborně sklepl Bellerínův centr na střídajícího Thea Walcotta a anglický útočník prostřelil Schmeichela. Arsenal tak skóroval z první střely na branku.

Domácí strávili posledních 20 minut ve velkém tlaku, dlouho to ale vypadalo, že vítězný gól nedají. Jen těsně vedle pálili Ramsey a Sánchez, Mertesacker hlavičkoval z malého vápna také mimo tyče. Obrovskou šanci Girouda zlikvidoval skvělým zákrokem Schmeichel.

Až v nastaveném čase poslal Özil centr z přímého kopu na hlavu dalšího střídajícího útočníka Welbecka, který míč tečoval do sítě. Dlouho zraněný útočník se na hřiště dostal poprvé od loňského dubna a hned Arsenalu zajistil klíčové tři body v boji o titul.

"Byl to klíčový zápas, rozdíl mezi oběma týmy mohl být dva body, ale také osm bodů. Je skvělé, že se nám podařilo zvítězit," řekl trenér Arsenalu Arséne Wenger. "Leicester výborně bránil, my jsme měli trochu smůlu, že jsme o poločase prohrávali. Nejsem si jistý, že se za takový zákrok musela pískat penalta, v předchozí akci byl navíc určitě faulován Mesut Özil. Ale v druhé půli jsme byli velmi aktivní a nakonec jsme měli dát víc branek," uvedl francouzský kouč.

Jeho protějšek Claudio Ranieri kritizoval rozhodčího za vyloučení Simpsona. "Jsem si jistý, že v jedenácti bychom vyhráli. Oba zákroky byly normální fauly, ne fauly na žlutou kartu. Arsenal je skvělý tým, hrají rychle s míčem a nakonec skórovali z poslední šance zápasu, takže byli chytřejší než my. Ale stále máme o dva body více a jsme první, takže se pořád můžeme usmívat," řekl Ranieri.

Tottenhamu také pomohl pozdní gól

Do boje o titul se však stále výrazněji zapojuje i Tottenham. Svěřenci Mauricia Pochettina pátou výhrou v řadě připravili druhou domácí porážku během posledních dvou kol Manchesteru City, který tak na první místo ztrácí šest bodů.

O výsledku zápasu v Manchesteru rozhodla druhá půle. Do vedení šli hosté, kteří po sporné ruce Sterlinga zahrávali pokutový kop. Harry Kane s jeho proměněním nezaváhal a připsal si už 16. gól v sezoně. Manchester City se poté vrhl do útoku a Yaya Touré trefil z přímého kopu břevno. Tlak se nakonec domácím vyplatil v 73. minutě, kdy Clichyho pas do vápna poslal přesně pod břevno střídající Kelechi Iheanacho.

Jenže o deset minut později už opět vedl Tottenham. Lamela krásnou přihrávkou za obranu našel Christiana Eriksena a ten v den 24. narozenin rozhodl o důležitém vítězství svého týmu. City už ze závěrečného tlaku nic vytěžit nedokázali. Nejblíže gólu byl Otamendi, ale na poslední chvíli mu centr z hlavy skvělým zákrokem sebral Lloris.

Bez problémů zvítězil Liverpool na hřišti Aston Villy, svěřenci Jürgena Kloppa porazili poslední tým tabulky 6:0. Aston Villa dostala šest gólů na domácím hřišti vůbec poprvé v Premier League. Liverpool vyrovnal své nejvyšší venkovní vítězství a dostal se na osmé místo tabulky.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Arsenal - Leicester 2:1 (70. Walcott, 90+5. Welbeck - 45. Vardy pen.), Aston Villa - Liverpool 0:6 (16. Sturridge, 25. Milner, 58. Can, 63. Origi, 65. Clyne, 71. K. Touré.), Manchester City - Tottenham 1:2 (74. Iheanacho - 53. Kane z pen., 83. Eriksen).