Působivý obrat Kladna. Jágr a spol. ztráceli 1:4, přesto ve Vítkovicích vyhráli

před 2 hodinami
Hokejisté Kladna zvítězili v předehrávce 12. kola extraligy ve Vítkovicích 6:5 v prodloužení, přestože po úvodní dvacetiminutovce prohrávali už 1:4. Středočeši však zlepšeným výkonem postupně vyrovnali a v prodloužení jim druhý bod zajistil Mitch Hults.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Roman Mareš / Rytíři Kladno

Kladno se tak posunulo už na čtvrté místo průběžného pořadí. Ostravané naplno bodovali zatím jen v jediném z pěti domácích zápasů sezony.

Vítkovice zažily idylický začátek utkání a během necelých pěti minut nabraly třígólové vedení. Kladno načal ve třetí minutě Hašek, který z voleje umístil do sítě perfektní zadovku Claireauxe od zadního mantinelu.

Už za 27 vteřin to bylo 2:0: Barinka vyhrál v útočném pásmu vhazování na střed a Zdráhal bez přípravy zavěsil podruhé. Kladnu ještě více přitížil v páté minutě Nellis, který zblízka překonal Brízgalu potřetí a hosté byli zralí na ručník.

Navzdory katastrofálnímu úvodu se Kladenští vzpamatovali a snažili se vrátit do utkání. Zásluhou Šenkeříkovy trefy, která i kvůli zakrytému výhledu Klimešovi přepadla za záda, snížili a v závěru první části byli aktivnější.

Jenže před koncem dostal Procházka dvě plus dvě minuty a v čase 19:59 Středočechy opět uzemnil čtvrtým gólem Kalus, který v přesilovce zblízka doklepl puk za Brízgalu.

Ani to ale ještě hosty, v jejichž sestavě se už od druhé třetiny neobjevoval Jágr, nepoložilo. Ve druhé části navázali na svou aktivitu a dvěma slepenými góly během 64 sekund snížili na 3:4. Nejprve se v přečíslení dva na jednoho švihem trefil Ticháček a pak z brejku také Smoleňák.

Vzápětí se Kladno řítilo do dalšího přečísleni, které ale nevyužilo, a naopak v čase 39:34 zase dostalo gól do šatny. Tentokrát z Bambulovy hole po rychlém zasunutí zpoza branky.

Ještě ani tohle Rytíře nezlomilo a hned v úvodu třetího dějství Jarůšek dorážkou zblízka znovu duel zdramatizoval. Kladno pak bylo až do konce lepší, rychlejší, dravější a po několika nevyužitých šancích se v 58. minutě dočkalo vyrovnání zásluhou nekompromisní bomby Šenkeříka.

Hosté byli na koni a v 64. minutě dokonal obrat Hults, jenž krásně po brejku sklepnul do síťky Tralmaksovu přihrávku vzduchem.

Předehrávka 12. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - Rytíři Kladno 5:6 v prodl. (4:1, 1:2, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Hašek (Claireaux, P. Marcel), 3. P. Zdráhal (Barinka), 5. Nellis (Yetman), 20. M. Kalus (Barinka, P. Zdráhal), 40. Bambula (Claireaux, Košťálek) - 16. Šenkeřík (P. Straka, O. Bláha), 38. Ticháček (Tralmaks, M. Procházka), 39. Smoleňák (Melka, Jarůšek), 41. Jarůšek (Smoleňák, Pietroniro), 58. Šenkeřík (M. Procházka), 64. Hults (Tralmaks). Rozhodčí: Cabák, Šír - Axman, Blažek. Vyloučení: 5:5, navíc P. Marcel - Nemčík oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 7879.

Vítkovice: Klimeš - Košťálek, P. Marcel, Demel, Auvitu, L. Kovář, Mikuš - Nellis, Yetman, Abdul - P. Zdráhal, Barinka, M. Kalus - Bambula, Hladonik, Roberts Bukarts - Lednický, Claireaux, Hašek. Trenér: Bruk.

Kladno: Brízgala - Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, R. Jeřábek, Hanousek, Nemčík - Tralmaks, Hults, M. Procházka - Jarůšek, Melka, Smoleňák - Jágr, Filip, J. Pytlík - P. Straka, O. Bláha, J. Strnad - S. Redlich. Trenér: Čermák.

Předehrávka 17. kola hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Pour (Perret, Jergl), 14. Miškář (R. Pavlík, T. Pavelka), 14. Dmowski (P. Moravec), 18. Tamáši (Šťastný), 23. Pour - 8. T. Redlich (J. Šír, Reunanen). Rozhodčí: Jaroš, Ondráček - Hynek, Štěpánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 3369.

Hradec Králové: F. Novotný - Mudrák, Freibergs, McCormack, Kalina, T. Pavelka, Pláněk, Bučko - Jergl, Tamáši, Perret - Šťastný, Miškář, R. Pavlík - Pour, Batna, A. Novotný - Dmowski, Bunnaman, P. Moravec - Štohanzl. Trenér: T. Martinec.

Karlovy Vary: Frodl (21. Habal) - Jaks, D. Moravec, Plutnar, Reunanen, D. Mikyska, Mamčics, A. Rulík - O. Beránek, Černoch, Čihař - O. Procházka, Gríger, Jiskra - Kofroň, Salsten, Sapoušek - Kružík, J. Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.

1. Pardubice 11 6 1 2 2 32:25 22
Litvínov 11 7 0 1 3 32:25 22
3. Sparta 10 6 1 0 3 30:14 20
4. Kladno 12 5 2 1 4 38:36 20
5. Mladá Boleslav 10 4 3 0 3 25:22 18
6. Brno 11 4 2 1 4 27:27 17