Jasný triumf českých florbalistů na vozíku. V sedmi zápasech nedostali ani jeden gól

sul
17. 10. 2019 19:54
Čeští florbalisté na vozíku ovládli mezinárodní turnaj ve francouzském Bourges. Ve všech sedmi zápasech zvítězili a během soutěže si nenechali dát ani jednu branku.
Ivan Nestával ml. byl vyhlášen nejlepším českým hráčem.
Ivan Nestával ml. byl vyhlášen nejlepším českým hráčem. | Foto: Zbyněk Sýkora

Podle reprezentanta Zbyňka Sýkory je to pro české hráče obrovský úspěch. "Na finálový zápas jsme pomýšleli, ale že nedostaneme během turnaje ani jeden gól, to jsme opravdu nečekali. Byla to naše zatím nejspanilejší jízda," lebedil si.

Cestu za titulem odstartovaly výborné výkony florbalistů ve skupině. Češi postupně porazili dva týmy Holanďanů a výběry Švýcarska, Francie a Belgie. Díky pěti výhrám si zajistili přímý postup do semifinále z prvního místa. Tam nastoupili proti holandskému týmu Young a po výhře 3:0 si mohli ve Francii zahrát o zlato.

Zbyněk Sýkora v akci.
Zbyněk Sýkora v akci. | Foto: Zbyněk Sýkora

Finálovým soupeřem českého týmu byla reprezentace Švýcarska. Zápas se hrál na 3×20 minut, zatímco všechna předchozí utkání trvala pouze 2×15. "Při tak dlouhém zápase se začala ve druhé polovině ukazovat naše fyzička. Naopak ta soupeřova začala odcházet," zmiňuje Sýkora výbornou připravenost českého celku.

Video: ČESKÁ FEDERACE FLORBALU VOZÍČKÁŘŮ

Českému týmu se na rozdíl od zápasů v úvodu turnaje začalo dařit v kombinaci a trefovat bránu. To ukazuje i výsledek 6:0, díky kterému se Češi mohli radovat z prvenství.

Všechny turnajové zápasy české reprezentace mají jednoho společného jmenovatele, a tím je čisté skóre. "Naše hra byla založena na kvalitní obraně. Bóďa (Bohuslav Dvořák) s Ivánkem (Ivan Nestával) si vzadu skvěle rozuměli a Ivánek byl jednoznačně nejlepším hráčem turnaje," chválí Sýkora výkon obránců.

"Náš brankář měl podstatně méně práce, protože kluci toho prostě hodně eliminovali. A o ten minoritní zbytek se skvěle postaral Jirka Němec v bráně," dodává.

Zdeněk Krupička je reprezentantem v para hokeji a oporou je i v reprezentaci florbalové.
Zdeněk Krupička je reprezentantem v para hokeji a oporou je i v reprezentaci florbalové. | Foto: Zbyněk Sýkora

I tímto výsledkem národní tým ukázal, že patří ke světové elitě florbalistů na vozíku. "Tak nějak jsme se vždy řadili mezi ty nejsilnější země. Ale úplně nejsilnější, minimálně papírově, zůstávají stále Švédové," podotýká Sýkora. "Na tomto turnaji nebyli, což je škoda. Přidalo by to na atraktivitě turnaje, i když naše šance na nulu obdržených gólů by se snížila," přemítá.

Českou reprezentaci čeká turnaj Swiss Wheely Open, který se odehraje v dubnu ve švýcarském Nottwillu. "Jezdíme do Švýcarska rádi, protože se nám tam v minulosti také podařilo vyhrát," zmiňuje Sýkora. "Na podzim 2020 se snad opět vydáme do Francie a mezi těmito akcemi budeme organizovat opět několik přípravných víkendových kempů," uzavírá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy