Jasný triumf českých florbalistů na vozíku. V sedmi zápasech nedostali ani jeden gól

sul
17. 10. 2019 19:54
Čeští florbalisté na vozíku ovládli mezinárodní turnaj ve francouzském Bourges. Ve všech sedmi zápasech zvítězili a během soutěže si nenechali dát ani jednu branku.
Ivan Nestával ml. byl vyhlášen nejlepším českým hráčem.
Ivan Nestával ml. byl vyhlášen nejlepším českým hráčem. | Foto: Zbyněk Sýkora

Podle reprezentanta Zbyňka Sýkory je to pro české hráče obrovský úspěch. "Na finálový zápas jsme pomýšleli, ale že nedostaneme během turnaje ani jeden gól, to jsme opravdu nečekali. Byla to naše zatím nejspanilejší jízda," lebedil si.

Cestu za titulem odstartovaly výborné výkony florbalistů ve skupině. Češi postupně porazili dva týmy Holanďanů a výběry Švýcarska, Francie a Belgie. Díky pěti výhrám si zajistili přímý postup do semifinále z prvního místa. Tam nastoupili proti holandskému týmu Young a po výhře 3:0 si mohli ve Francii zahrát o zlato.

Zbyněk Sýkora v akci.
Zbyněk Sýkora v akci. | Foto: Zbyněk Sýkora

Finálovým soupeřem českého týmu byla reprezentace Švýcarska. Zápas se hrál na 3×20 minut, zatímco všechna předchozí utkání trvala pouze 2×15. "Při tak dlouhém zápase se začala ve druhé polovině ukazovat naše fyzička. Naopak ta soupeřova začala odcházet," zmiňuje Sýkora výbornou připravenost českého celku.

Video: ČESKÁ FEDERACE FLORBALU VOZÍČKÁŘŮ

Českému týmu se na rozdíl od zápasů v úvodu turnaje začalo dařit v kombinaci a trefovat bránu. To ukazuje i výsledek 6:0, díky kterému se Češi mohli radovat z prvenství.

Všechny turnajové zápasy české reprezentace mají jednoho společného jmenovatele, a tím je čisté skóre. "Naše hra byla založena na kvalitní obraně. Bóďa (Bohuslav Dvořák) s Ivánkem (Ivan Nestával) si vzadu skvěle rozuměli a Ivánek byl jednoznačně nejlepším hráčem turnaje," chválí Sýkora výkon obránců.

"Náš brankář měl podstatně méně práce, protože kluci toho prostě hodně eliminovali. A o ten minoritní zbytek se skvěle postaral Jirka Němec v bráně," dodává.

Zdeněk Krupička je reprezentantem v para hokeji a oporou je i v reprezentaci florbalové.
Zdeněk Krupička je reprezentantem v para hokeji a oporou je i v reprezentaci florbalové. | Foto: Zbyněk Sýkora

I tímto výsledkem národní tým ukázal, že patří ke světové elitě florbalistů na vozíku. "Tak nějak jsme se vždy řadili mezi ty nejsilnější země. Ale úplně nejsilnější, minimálně papírově, zůstávají stále Švédové," podotýká Sýkora. "Na tomto turnaji nebyli, což je škoda. Přidalo by to na atraktivitě turnaje, i když naše šance na nulu obdržených gólů by se snížila," přemítá.

Českou reprezentaci čeká turnaj Swiss Wheely Open, který se odehraje v dubnu ve švýcarském Nottwillu. "Jezdíme do Švýcarska rádi, protože se nám tam v minulosti také podařilo vyhrát," zmiňuje Sýkora. "Na podzim 2020 se snad opět vydáme do Francie a mezi těmito akcemi budeme organizovat opět několik přípravných víkendových kempů," uzavírá.

 

Právě se děje

před 19 minutami

První krok k vyloučení kolegů Navalného z voleb. Ruští poslanci schválili omezení kandidátů

Ruští poslanci v prvním čtení přijali návrh zákona, který zakazuje nechat se zvolit poslancem členům organizací, prohlášených za extrémistické či teroristické. Předloha si podle agentury AFP bere na mušku hnutí uvězněného opozičního politika Alexeje Navalného, které se prokuratura snaží zakázat jako extrémistické. Děje se tak čtyři měsíce před zářijovými parlamentními volbami, před kterými se vládnoucí strana Jednotné Rusko potýká s poklesem popularity.

Pro návrh hlasovalo 293 poslanců, 45 bylo proti.

Návrh předložila skupina zákonodárců v čele s předsedou výboru pro bezpečnost a potírání korupce Vasilijem Piskarjovem z Jednotného Ruska, uvedla agentura TASS. Iniciativa předpokládá, že občan, účastnící se činnosti společenského či náboženského sdružení a organizací, které soud prohlásil za extremistické či teroristické, nemá právo být zvolen poslancem Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Zastavení stíhání Štrougala a Vajnara za střílení na hranicích je pravomocné

Zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích, je pravomocné. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, které se ztotožnilo se závěrem znalců, že bývalý předseda vlády i exministr vnitra trpí duševní chorobou, jež jim znemožňuje chápat smysl trestního řízení. O posunu v úterý informoval právní zástupce poškozených Lubomír Müller, informaci následně potvrdil mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala.

Štrougalovi je 96 let a Vajnarovi 90. Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil jejich stíhání v listopadu 2019. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Úřad obvinil také někdejšího generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, který ale následně ve věku 97 let zemřel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy