Čeští boccisté získali v Nymburku pět cenných kovů

hra
7. 10. 2019 18:02
Dvě stříbra a tři bronzy vybojovala česká reprezentace v boccii na Regional Open v Nymburku. Mezinárodního turnaje se zúčastnilo devět českých sportovců ve čtyřech kategoriích. Nejcennější kovy putovaly do Velké Británie.
Radek Procházka se chce vrátit opět mezi nejlepší světové boccisty. Navázat by chtěl i na stříbrný úspěch na paralympijských hrách v Londýně v roce 2012.
Radek Procházka se chce vrátit opět mezi nejlepší světové boccisty. Navázat by chtěl i na stříbrný úspěch na paralympijských hrách v Londýně v roce 2012. | Foto: Česká federace Spastic Handicap z.s.

Výhoda domácího prostředí byla znát, což potvrdil dvojnásobný stříbrný medailista Radek Procházka. "V Nymburku jsme měli s Brity a Chorvaty reprezentační soustředění. Konalo se tam i mistrovství České republiky a před turnajem jsme zde absolvovali intenzivní reprezentační přípravu. Díky těmto akcím jsem věděl, jak se míčky na podlaze chovají," přiblížil Procházka, který v kategorii BC4 vybojoval druhé místo v individuální i týmové soutěži s Janem Bajtkem.

Česká výprava.
Česká výprava. | Foto: Česká federace Spastic Handicap z.s.

V napínavém souboji párů Procházka s Bajtkem nestačili pouze na Brity.  "S výsledkem jsem nadmíru spokojený. Před začátkem turnaje jsem si říkal, že by pro mě byl úspěch první desítka," uznává Procházka, který se letos vrací k závodění po vážné nemoci. "Po návratu jsem dvakrát vyhrál ligu, dvakrát se stal mistrem České republiky a na turnaji BISfedu v Záhřebu jsem bral čtvrté místo. Cítím se teď mnohem silnější a spokojenější. Tyto úspěchy mě utvrzují, že mám šanci se opět dostat na vrchol mezi nejlepší boccisty, pokud seženu dostatečné finanční prostředky na přípravu a reprezentaci," prozradil stříbrný paralympijský medailista z Londýna. 

O další medailový úspěch se postarala Kateřina Cuřínová v kategorii BC1, která získala bronz v individuální a týmové soutěži po boku reprezentačních kolegů Romana Sajdáka a Josefa Žabky. Individuální bronz slavil Žabka v kategorii BC2, kde si poradil i se současnou jedničkou celkového hodnocení BC2 Róbertem Mezíkem ze Slovenska. "Turnaj byl velikým úspěchem i pro Marcelu Čermákovou, která překvapivě postoupila ze skupiny přes hráče výše postavené v rankingu," řekl reprezentační trenér Robert Křivan.

"Závody na domácí půdě jsou pro sportovce vždy speciální, celý tým si užíval nádhernou atmosféru a výbornou organizaci turnaje. Čeští reprezentanti se k závodům v Nymburku postavili velice profesionálně. S celkovým výsledkem jsem spokojený," přiznal Křivan.

Týmový bronz na Regional Open v Nymburku, který byl součástí Evropského poháru.
Týmový bronz na Regional Open v Nymburku, který byl součástí Evropského poháru. | Foto: Česká federace Spastic Handicap z.s.

Celý turnaj ovládla reprezentace Velké Británie, která získala zlato ve všech soutěžních kategoriích - v národním týmu nechyběli jedni z nejlepších světových hráčů současnosti, včetně paralympijského vítěze, mistra světa a evropského šampiona v kategorii BC1 Davida Smitha. "Konkurence byla celkově na kvalitní úrovni, a i když ne všichni reprezentanti uspěli, nasbírali cenné zkušenosti do budoucna," uzavřel Křivan.

Nejbližší turnaj BIFed Povoa World Open proběhne od 29. října do 4. listopadu. Tam se výsledkově kvalifikoval Adam Peška, který stále bojuje o místo na následujících paralympijských hrách v Tokiu.   

 

Právě se děje

před 4 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy