Čeští boccisté získali v Nymburku pět cenných kovů

hra
7. 10. 2019 18:02
Dvě stříbra a tři bronzy vybojovala česká reprezentace v boccii na Regional Open v Nymburku. Mezinárodního turnaje se zúčastnilo devět českých sportovců ve čtyřech kategoriích. Nejcennější kovy putovaly do Velké Británie.
Radek Procházka se chce vrátit opět mezi nejlepší světové boccisty. Navázat by chtěl i na stříbrný úspěch na paralympijských hrách v Londýně v roce 2012.
Radek Procházka se chce vrátit opět mezi nejlepší světové boccisty. Navázat by chtěl i na stříbrný úspěch na paralympijských hrách v Londýně v roce 2012. | Foto: Česká federace Spastic Handicap z.s.

Výhoda domácího prostředí byla znát, což potvrdil dvojnásobný stříbrný medailista Radek Procházka. "V Nymburku jsme měli s Brity a Chorvaty reprezentační soustředění. Konalo se tam i mistrovství České republiky a před turnajem jsme zde absolvovali intenzivní reprezentační přípravu. Díky těmto akcím jsem věděl, jak se míčky na podlaze chovají," přiblížil Procházka, který v kategorii BC4 vybojoval druhé místo v individuální i týmové soutěži s Janem Bajtkem.

Česká výprava.
Česká výprava. | Foto: Česká federace Spastic Handicap z.s.

V napínavém souboji párů Procházka s Bajtkem nestačili pouze na Brity.  "S výsledkem jsem nadmíru spokojený. Před začátkem turnaje jsem si říkal, že by pro mě byl úspěch první desítka," uznává Procházka, který se letos vrací k závodění po vážné nemoci. "Po návratu jsem dvakrát vyhrál ligu, dvakrát se stal mistrem České republiky a na turnaji BISfedu v Záhřebu jsem bral čtvrté místo. Cítím se teď mnohem silnější a spokojenější. Tyto úspěchy mě utvrzují, že mám šanci se opět dostat na vrchol mezi nejlepší boccisty, pokud seženu dostatečné finanční prostředky na přípravu a reprezentaci," prozradil stříbrný paralympijský medailista z Londýna. 

O další medailový úspěch se postarala Kateřina Cuřínová v kategorii BC1, která získala bronz v individuální a týmové soutěži po boku reprezentačních kolegů Romana Sajdáka a Josefa Žabky. Individuální bronz slavil Žabka v kategorii BC2, kde si poradil i se současnou jedničkou celkového hodnocení BC2 Róbertem Mezíkem ze Slovenska. "Turnaj byl velikým úspěchem i pro Marcelu Čermákovou, která překvapivě postoupila ze skupiny přes hráče výše postavené v rankingu," řekl reprezentační trenér Robert Křivan.

"Závody na domácí půdě jsou pro sportovce vždy speciální, celý tým si užíval nádhernou atmosféru a výbornou organizaci turnaje. Čeští reprezentanti se k závodům v Nymburku postavili velice profesionálně. S celkovým výsledkem jsem spokojený," přiznal Křivan.

Týmový bronz na Regional Open v Nymburku, který byl součástí Evropského poháru.
Týmový bronz na Regional Open v Nymburku, který byl součástí Evropského poháru. | Foto: Česká federace Spastic Handicap z.s.

Celý turnaj ovládla reprezentace Velké Británie, která získala zlato ve všech soutěžních kategoriích - v národním týmu nechyběli jedni z nejlepších světových hráčů současnosti, včetně paralympijského vítěze, mistra světa a evropského šampiona v kategorii BC1 Davida Smitha. "Konkurence byla celkově na kvalitní úrovni, a i když ne všichni reprezentanti uspěli, nasbírali cenné zkušenosti do budoucna," uzavřel Křivan.

Nejbližší turnaj BIFed Povoa World Open proběhne od 29. října do 4. listopadu. Tam se výsledkově kvalifikoval Adam Peška, který stále bojuje o místo na následujících paralympijských hrách v Tokiu.   

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy