Francouzský cyklista Lafay vyhrál druhou etapu Tour, Pogačar už je druhý

2. 7. 2023 16:20

Francouzský cyklista Victor Lafay vyhrál druhou etapu Tour de France. Jezdec stáje Cofidis zaskočil v závěru nejdelší etapy 110. ročníku slavného závodu všechny favority.

Se druhým místem se musel v cíli 209 km dlouhé trasy do San Sebastianu spokojit Belgičan Wout van Aert, třetí skončil Tadej Pogačar. Žlutý dres lídra uhájil i po druhém dnu na španělském území Pogačarův stájový kolega Brit Adam Yates.

Dvojnásobný šampion Tour Pogačar vybojoval třetí místo stejně jako v úvodní etapě a díky dalším bonusovým sekundám, které dnes získal i na vrchařské prémii na Jaizkibelu, najel na obhájce titulu Jonase Vingegaarda už celkem jedenáct vteřin.

V celkovém pořadí se posunul na druhé místo o šest sekund za Adama Yatese. Stejný odstup má Yatesův bratr Simon. Dánský šampion Vingegaard je s odstupem 17 vteřin šestý.

Cyklistický závod Tour de France - 2. etapa (Vitoria-Gasteiz - San Sebastian, 209 km):

1. Lafay (Fr./Cofidis) 4:46:39, 2. Van Aert (Belg./Jumbo-Visma), 3. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates), 4. Pidcock (Brit./Ineos Grenadiers), 5. Bilbao (Šp./Bahrajn Victorious), 6. Skjelmose (Dán./Lidl-Trek) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. A. Yates (Brit./SAE Team Emirates) 9:09:18, 2. Pogačar -6, 3. S. Yates (Brit./Jayco-AlUla), 4. Lafay -12, 5. Van Aert -16, 6. Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) -17.