Sjezdovka v Praze sportovce přesvědčila, Babiš se na projekt teprve podívá

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
Aktualizováno 28. 2. 2019 18:11
Co říkají na projekt lyžařské haly a přidružených sportovišť v Praze zástupci dotčených sportů i úřady? Přečtěte si jejich reakce v přehledné grafice.

Miroslav Jansta (Česká unie sportu)

Foto: DVTV

O tomto projektu v České unii sportu víme a chceme ho aktivně podpořit.

Na zvoleném místě nám dává smysl, podobná sportoviště či sportovní komplexy fungují právě v takových příměstských lokalitách s dobrou dostupností pro širokou veřejnost. Podle našeho názoru by na těch sportovištích a v přilehlém areálu mohly sportovat desetitisíce lidí týdně.

Z těchto důvodů Česká unie sportu je připravená tomuto projektu pomoci. Hlavní díl práce ale leží na autorech projektu, kteří ještě musí vyřešit mnoho překážek. Co se týče financování a provozu, tak si myslím, že by tento projekt mohlo podpořit město či stát, a to jak co se týče investice, tak případnými granty na provoz.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy