Sjezdovka v Praze sportovce přesvědčila, Babiš se na projekt teprve podívá

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
Aktualizováno 28. 2. 2019 18:11
Co říkají na projekt lyžařské haly a přidružených sportovišť v Praze zástupci dotčených sportů i úřady? Přečtěte si jejich reakce v přehledné grafice.

Jiří Kejval (Český olympijský výbor)

Jiří Kejval
Jiří Kejval | Foto: Lukáš Caha

Sportovní infrastruktura v České republice je dramaticky podfinancovaná. Chybí tu sportoviště všeho druhu. Tato sportoviště (lyžařská hala, velodrom, rychlobruslařský ovál, pozn. red.) nevyjímaje. My vítáme jakoukoliv aktivitu, která by tento stav mohla zvrátit nebo ho alespoň trochu zmírnit.

Je to velmi ambiciózní projekt. Není to světová premiéra ani z hlediska lyžařského, ani z těch dalších věcí, ale je to poměrně hodně sportovišť, která nejsou běžná pohromadě. Vidíme několik milníků, přes které je třeba přejít. Jednak získat veškerá potřebná povolení, tedy změnit územní plán, získat stavební povolení a tak dále. Tahle fáze nebude jednoduchá, protože ta sportoviště jsou velká. Druhá věc, která je důležitá, je, kdo ta sportoviště bude financovat a kdo to bude provozovat, tak aby ta sportoviště mohla alespoň část nákladů zaplatit, ale hlavně aby výnosy z provozu pokryly náklady na provoz zařízení. A to si myslíme, že bude velká výzva, zvlášť u toho lyžařského zařízení, které je velmi náročné jak investičně, tak provozně na energie a všechny další ostatní věci. Sledujeme, jak se to vyvíjí.

Z hlediska investic si myslíme, že bude muset dojít k prolnutí veřejných a privátních peněz. Což z minulosti známe, že je velmi složitý proces, a popravdě řečeno málokdy se něco takového povedlo. Byli bychom rádi, kdyby se to tady podařilo, ale asi to půjde obtížně zrealizovat.

 

Právě se děje

před 21 minutami

V nominaci Slovenska na MS je z NHL jen útočník Studenič

Hokejisté Slovenska mají v nominaci na mistrovství světa v Rize jediného hráče, který v této sezoně okusil NHL. Je jím dvaadvacetiletý útočník Marián Studenič, který se dočkal premiéry v dresu New Jersey. Sedm hráčů si získalo pozornost kanadského kouče Slováků Craiga Ramsayho při angažmá v české extralize.

Nominace hokejistů Slovenska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Július Hudáček (Spartak Moskva/KHL), Adam Húska (Hartford/AHL), Branislav Konrád (Olomouc/ČR),

obránci: Martin Bučko, Marek Ďaloga (oba Pardubice/ČR), Michal Ivan (Zvolen), Daniel Gachulinec (Detva), Šimon Nemec (Nitra), Martin Gernát (Třinec/ČR), Mário Grman (SaiPa Lappeenranta/Fin.), Adam Jánošík (Oskarshamn/Švéd.), Samuel Kňažko (TPS Turku/Fin.), Mislav Rosandič (Liberec/ČR),

útočníci: Peter Cehlárik, Marek Hrivík (oba Leksand/Švéd.), Kristián Pospíšil, Pavol Skalický (oba Lukko Rauma/Fin.), Martin Faško-Rudáš (Banská Bystrica), Adrián Holešinský (Nitra), Miloš Kelemen (Zvolen), Dávid Buc (Bratislava Capitals/ICEHL), Michal Krištof (Kärpät Oulu/Fin.), Róbert Lantoši (Providence/AHL), Adam Liška (Čerepovec/KHL), Miloš Roman (Třinec/ČR), Juraj Slafkovský (TPS Turku/Fin.), Marián Studenič (New Jersey/NHL), Matúš Sukeľ (Sparta Praha/ČR).

Další zprávy