Největší naděje Čechů ve Vancouveru Martina Sáblíková má potíže s časovým posunem v dějišti olympiády. V deníku Sport dnes přiznává, že poslední tréninkové dávky před olympijskými závody polyká v ospalosti. "V průběhu dne se mi chce pořád spát, nerozlišuju, kdy je den a noc," řekla novinám. A to zatím trénuje v Calgary, kde je posun o hodinu menší než v samotném dějišti her.
V souvislosti s rychlobruslařkou je podstatná zpráva, že pořadatelé ukázali světu stupně vítězů, na nichž se budou předávat medaile. Pódií pro vítěze je třiadvacet a každé je podle zprávy na stránkách organizátorů jedinečné a bylo pro ně použito 18 druhů dřeva z lesů Britské Kolumbie - ty jsou pověstné červenými cedry či jedlemi "douglaskami", které jste v malém vydání patrně viděli během Vánoc u někoho v obýváku.
Pódia jsou postavena v rozsahu od 4,8 m do 15,3 m na délku, 1,7 m až pět metrů do hloubky. Budou použity v 86 olympijských a paralympijských 64 vítězných ceremoniálech.
Proč ta péče? Předseda organizačního výboru her agentuře Reuters řekl, že cílem bylo vytvořit něco nezaměnitelného a jedinečného. Prostě když stupně vítězů, tak z Vancouveru.
Spolukomentátorem německé televize pro závody ve skocích na lyžích bude legendární Jens Weissflog. Sportovec, který v patnácti letech poprvé reprezentoval (tehdy ještě socialistickou NDR) a třiatřicetkrát vyhrál závody světového poháru, není před olympiádou příliš velkým optimistou. Devět dní před zahájením her a zároveň skokanských soutěží řekl na serveru kicker.de, že němečtí skokani jsou kus od světové špičky a že od nich těžko čekat zázraky.
Wiessflog má blízko k další velké české naději pro Vancouver. S českým běžcem na lyžích Lukášem Bauerem ho pojí sousedství - Weissflog žije totiž v německém Oberwiesentalu, který leží hned za hranicí vedle českého Božího Daru - to je zase Bauerovo bydliště. A stejně jako po Bauerovi, je i po Weissflogovi pojmenována jedna z běžeckých tras, které mezi oběma městy v Krušných horách vedou.