Zimní olympijské hry • 3. den • 6:20

Třetí den olympiády v Koreji živě

Dobrý den. Vítáme vás u on-line přenosu ze druhého dne 23. zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Online přenos začne ráno přibližně v 6 hodin českého času.

6:24

Jednou z nejdůležitějších zpráv z nočního programu je přeložení závodů ve slopestylu kvůli silnému větru. Snowboardistka Šárka Pančochová se tak prozatím fanouškům nepředstaví.

6:32

Podle plánu už pokračovalo krasobruslení. Jevgenija Medveděvová v týmové soutěži na zimních olympijských hrách v Koreji překonala vlastní světový rekord v krátkém programu. Maximum posunula o 21 setin na 81,06 bodu. Přispěla k tomu, že výběr olympijských sportovců z Ruska je po krátkých programech druhý za Kanadou.

6:35

Noční výsledky curlingu smíšených dvojic:

7. kolo: Norsko - Čína 8:9, Finsko - USA 7:5, Kanada - Korea 7:3, Švýcarsko - OSR 9:8.

Pořadí: 1. Kanada 6 výher/1 porážka, 2. Švýcarsko 5/2, 3. OSR 4/3, 4. Norsko a Čína 4/3, 6. Korea 2/5, 7. USA 2/5, 8. Finsko 1/6.

6:39

První americké zlato na hrách vybojoval v mužském slopestylu, který se stihl odjet, teprve sedmnáctiletý snowboardista Redmond Gerard. Další medaile získali Kanaďané, druhý byl Max Parrot a bronz ze Soči obhájil Mark McMorris.

ZOH 2018, slopestyle M:  Redmond Gerard
ZOH 2018, slopestyle M: Redmond Gerard | Foto: Reuters
6:42

Ohlasy bronzové Veroniky Vítkové naleznete v přiloženém článku. Česká biatlonistka dosud neměla v Pchjongčchangu štěstí, to ale včera prolomila. "Přála bych si, aby můj úspěch nakopl i další z našeho týmu, a mohli jsme se tady na olympiádě ještě všichni radovat," řekla.

6:45

Právě teď v Pchjongčchangu probíhá týmová soutěž sportovních dvojic v krasobruslení. Za půl hodiny potom začne skiatlon, ve kterém se představí hned tři čeští závodníci. Martin Jakš, Petr Knop Aleš Razým. Kompletní program najdete zde.

6:53

Zdá se, že pořadatelé nakonec ženskou kvalifikaci ve slopestylu úplně zruší. Následovat by mělo zítra ráno dvoukolové finále se všemi závodnicemi.

7:06

"Myslím, že moc nezáleží, jakou medaili získáte, dokud můžete jezdit a skákat, jak nejlépe dokážete," prohlásil bronzový snowboardista ze slopestylu Mark McMorris. Obhajoba bronzové olympijské medaile ve slopestylu znamená pro Marka McMorrise jen příjemný bonus k tomu, že může po vážném zranění dál jezdit na snowboardu.

7:20

Před maličkou chvílí začal skiatlonový závod na 30 kilometrů s českou účastí. Na startovní listině jsou Martin Jakš, Petr Knop Aleš Razým.

7:32

Skiatlonový závod poznamenal hromadný pád krátce po startu. Jakš, Razým Knop pokračují.

ZOH 2018, skiatlon: pád po startu (Denis Špicov, Andrej Larkov a Simen Hegstad Krüger)
ZOH 2018, skiatlon: pád po startu (Denis Špicov, Andrej Larkov a Simen Hegstad Krüger) | Foto: Reuters
7:49

Příběh jako na houpačce. Nejdřív byla Kateřina Vojáčková v olympijské nominaci, poté z ní vypadla, na poslední chvíli se ovšem situace opět změnila a Vojáčková na olympiádu odcestovala. "Musela jsem to vstřebat, otočit všechna negativa na pozitiva a podívat se na to z druhé stránky," řekla Vojáčková.

7:59

Ženský závod ve slopestylu s Šárkou Pančochovou dozná změn. Kvalifikace se nepojede a všech 27 závodnic se představí rovnou v pondělním finále. To se podle informací Mezinárodní lyžařské federace FIS pojede jen na dvě jízdy místo obvyklých tří.

8:06

V polovině závodu na 30 kilometrů je nejlépe postaveným Čechem Martin Jakš na 18. místě se ztrátou necelé půl minuty na čelo. Petr Knop je 42. a Aleš Razým 51.

8:13

V přípravném hokejovém zápase před olympijskými hrami hrají zatím čeští hokejisté s Finskem po první třetině bez branek.

8:30

Připomeňme, že sjezd původně naplánovaný do dnešního programu pořadatelé přeložili. Zrušili ho kvůli silnému větru, jehož rychlost přesáhla 70 kilometrů za hodinu a mohla by ohrozit regulérnost závodu i bezpečnost sjezdařů. Náhradní termín organizátoři stanovili na čtvrtek 3:00 českého času.

ZOH 2018, zrušený sjezd
ZOH 2018, zrušený sjezd | Foto: Reuters
8:37

Norové ovládli skiatlon, obsadili kompletně první tři místa. První místo patří Simenu Hegstadu Krügerovi. Martin Jakš dokončil závod na devátém místě.

8:40

Začíná utkání žen v ledním hokeji mezi Finskem a Spojenými státy americkými.

8:54

Olympiáda je na sociálních sítích samozřejmě jedním z hlavních témat posledních dní. Podívejte se na výběr zajímavých příspěvků.

9:07

Martin Jakš obsadil ve skiatlonu deváté místo. Překvapivým vítězem závodu na 2×15 km se navzdory pádu krátce po startu stal Simen Hegstad Krüger z Norska před dvojicí krajanů Martinem Johnsrudem Sundbym a Hansem Christerem Holundem.

9:20

Čeští hokejisté po druhé třetině přípravného zápasu s Finskem prohrávají 0:2.

9:25

Příběh Marka McMorrise ve dvou fotografiích. Kanadský snowboarďák se zotavil po velmi vážném zranění a nakonec na olympiádě získal bronzovou medaili ve slopestylu.

9:39

Čeští hokejisté prohráli v generálce na olympijský turnaj v Pchjongčchangu s Finskem 0:2. Góly v Soulu padly až ve druhé polovině zápasu, ve 32. minutě skórovali Jonas Enlund a Miro Heiskanen. Čisté konto vychytal Mikko Koskinen.

9:55

V Pchjongčchangu mrzne až praští. Některé disciplíny byly kvůli mrazu a větru zrušeny nebo přesunuty. Podívejte se na promrzlou galerii z dosavadního dění her.

10:06

Počet případů nakažených norovirovou infekcí v okolí olympijských sportovišť v Pchjongčchangu sice stále roste, ale sportovci mezi nimi nejsou. Organizační výbor her dnes upřesnil, že pacientů, mezi nimiž jsou převážně bezpečnostní pracovníci, je momentálně evidovaných 158.

10:25

Martina Sáblíková včera skončila těsně pod stupni vítězů. Po závodě byla zklamaná. Oznámila, že pondělní závod na 1500 metrů vynechá a bude se soustředit na pětikilometrovou trať.

10:37

Veronika Vítková včera vybojovala pro českou republiku první medaili na hrách v Pchjongčchangu. Dnes od 12.15 čeká mužské reprezentanty sprint na 10 kilmetrů.

10:59

Američanky porazily ve skupině A hokejového turnaje finský tým 3:1. O branky se postaraly Lamoureuxová-Morandová, Coyneová a Cameranesiová, na druhé straně Hoviová.

Kendall Coyneová z USA dává gól do finské sítě.
Kendall Coyneová z USA dává gól do finské sítě. | Foto: Reuters
11:01

Rekord. Nizozemský rychlobruslař Sven Kramer vyhrál závod na 5000 metrů. Pro třetí zlato na této trati za sebou si dojel v olympijském rekordu. Více čtěte zde:

11:12

Martin Jakš dokončil skiatlon na skvělém devátém místě. K dobrému výkonu mu pomohl i odpočinek, jak sám po závodě řekl.

11:16

Takto se Sven Kramer radoval ze svého olympijského rekordu, kterého se mu podařilo dnes dosáhnout.

ZOH 2018, rychlobruslení 5000 m M: Sven Kramer
ZOH 2018, rychlobruslení 5000 m M: Sven Kramer | Foto: Reuters
11:22

V generálce před olympijským turnaje Češi prohráli s Finskem 0:2. Jandačovi svěřenci nedokázali finského brankáře překonat ani jednou.

13:33

Za necelou třičtvrtěhodinu začíná biatlonový sprint mužů na 10 kilometrů. Českými účastníky jsou Michal Krčmář, Adam Václavík, Ondřej Moravec Michal Šlesingr. Závod můžete sledovat v samostatném online přenosu, nebo na kanálech ČT Sport a Eurosport.

11:46

Že v olympijském slopestylu zvítězil americký mladíček Redmond Gerard, jsme už informovali. Příhodné jméno sedmnáctiletého snowboardisty ovšem zaujalo fanoušky fotbalového Liverpoolu, kterým připomnělo legendu klubu Stevena Gerrarda, který v dresu Reds odehrál sedmnáct sezon. Najednou jsou na sítích desítky vtipů.

11:52

Ve 12 hodin začíná další díl závodů sáňkařů, které čeká třetí a čtvrtá jízda. Do ledového koryta se spustí také český jezdec Ondřej Hyman, který je po prvních dvou jízdách průběžně dvacátý.

12:01

Do startu biatlonového sprintu na 10 kilometrů s českou účastí Michala Krčmáře, Adama Václavíka, Ondřeje Moravece Michala Šlesingra zbývají minuty. Celý závod sledujeme online.

12:10

Úchvatný záběr ze zahájení olympijských her.

12:15

Sprint biatlonistů na 10 kilometrů se čtyřmi českými účastníky začíná! Jako první se objeví na trati Ondřej Moravec, po něm Michal Krčmář, Michal Šlesingr a Adam Václavík. Favoritem závodu je pochopitelně Martin Fourcade z Francie.

12:18

Mezitím už Veronika Vítková převzala bronzovou medaili za třetí místo ve včerejším závodě na 3000 metrů.

Veronika Vítková s bronzovou medailí ze sprintu biatlonistek na ZOH v Pchjongčchangu.
Veronika Vítková s bronzovou medailí ze sprintu biatlonistek na ZOH v Pchjongčchangu. | Foto: Reuters
12:30

Ondřej Moravec za sebou má první střelbu. Jednou chyboval. Více informací je v samostatném online přenosu.

12:33

Z biatlonu: Jeden z favoritů na zlato Nor Johannes Boe na střelnici třikrát chyboval a medaile se mu velmi vzdálily.

12:45

Olympijské hry obvykle provázejí různá omezení pro komerční značky, letos jsou ale výjimečně přísná. Článek zpracoval Aleš Vávra.

12:51

Favorit závodu Martin Fourcade na střelbě třikrát chyboval! Oba hlavní favorité na medaili zklamali ve střelbě, naopak Michal Krčmář zatím po dvou střelbách bezchybný a je ve hře o medaili! Napínavou druhou polovinu závodu sledujte v online přenosu.

12:58

Michal Krčmář doběhl na druhém místě a má reálnou šanci získat medaili! To je překvapení.

13:14

Takto se před chvílí radovala z medaile Veronika Vítková, na kterou teď už téměř jistě naváže také Michal Krčmář, který je zatím průběžně stříbrný.

Veronika Vítková s bronzovou medailí ze sprintu biatlonistek na ZOH v Pchjongčchangu
Veronika Vítková s bronzovou medailí ze sprintu biatlonistek na ZOH v Pchjongčchangu | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková
13:21

Na trati zbývá ještě několik biatlonistů, ti ale Michala Krčmáře už neohrozí. Česko získává druhou olympijskou medaili, tentokrát stříbrnou. V závodě zvítězil Němec Peiffer.

13:37

Česko získalo druhou medaili a v pořadí národů poskočilo o pár stupínků výše.

13:50

Veronika Vítková převzala bronzovou medaili. Odnese si ji na pokoj. "Budu si ji tam střežit a hlídat. Jestli přijde hodně návštěv? Uvidíme," řekla. Hovořila také o tom, jak se bude koncentrovat na pondělní stíhací závod.

13:55

Před poslední jízdou vede mezi sáňkaři s náskokem téměř dvou desetin sekundy Němec Felix Loch a musel by udělat obrovskou chybu, aby o vítězství přišel. Ondřej Hyman si proti sobotě o jedno místo pohoršil a je jednadvacátý.

ZOH 2018, saně M: Ondřej Hyman
ZOH 2018, saně M: Ondřej Hyman | Foto: Reuters
14:16

Takto emotivně slavil Michal Krčmář zisk stříbrné medaile ve sprintu na 10 kilometrů.

Michal Krčmář nechal emocím volný průchod
Michal Krčmář nechal emocím volný průchod | Foto: Reuters
14:24

V Pchjongčchangu se blíží desátá hodina večerní a třetí olympijský den se pomalu chýlí ke konci. Probíhá ještě hokejový zápas mezi Kanaďankami a OSR, vrcholí závody sáňkařů. Ve čtvrté jízdě se představí také Ondřej Hyman. Poslední disciplínou je akrobatické lyžování v boulích.

14:41

Výsledky curlingu smíšených dvojic:

7. kolo: Norsko - Čína 8:9, Finsko - USA 7:5, Kanada - Korea 7:3, Švýcarsko - OSR 9:8.

Pořadí: 1. Kanada 6 výher/1 porážka, 2. Švýcarsko 5/2, 3. OSR 4/3, 4. Norsko a Čína 4/3, 6. Korea 2/5, 7. USA 2/5, 8. Finsko 1/6.

Tie-break: Norsko - Čína 9:7.

Semifinálové dvojice: Kanada - Norsko, Švýcarsko - OSR.

Curlingový mix na OH v Koreji 2018: Kristin Skaslienová (Norsko) a Oona Kausteová (Finsko)
Curlingový mix na OH v Koreji 2018: Kristin Skaslienová (Norsko) a Oona Kausteová (Finsko) | Foto: Reuters
14:52

Jak se daří českým biatlonistům po celou sezonu? Na olympiádě už stihli získat dvě medaile.

14:55

Soutěž sáňkařů vyhrál překvapivě Rakušan David Gleirscher. Největší favorit Němec Felix Loch po třech jízdách sahal po čtvrtém zlatu, ale závěrečnou jízdu neuvěřitelně pokazil a klesl na páté místo. Jediný český zástupce Ondřej Hyman skončil jednadvacátý. Ve srovnání s hrami ve Vancouveru a Soči si o čtyři příčky polepšil.

ZOH 2018, saně M: David Gleirscher
ZOH 2018, saně M: David Gleirscher | Foto: Reuters
15:10

Výsledky z akrobatického lyžování v boulích: Teprve devatenáctiletá lyžařka Perrine Laffontová je novou olympijskou vítězkou v boulích. Postarala se o první medaili pro francouzskou výpravu.

15:24

Felix Loch nemohl v cíli čtvrté jízdy sáňkařů uvěřit tomu, co se stalo. Po třech kolech byl jasně v čele a snad nikdo nepochyboval, že se ziskem čtvrtého zlata stane nejúspěšnějším sáňkařem olympijské historie. Jenže ve spodní části trati v obávané deváté zatáčce udělal obrovskou chybu a skončil bez medaile.

ZOH 2018, saně M: Felix Loch
ZOH 2018, saně M: Felix Loch | Foto: Reuters
15:28

Kanadské hokejistky porazily tým Olympijských sportovkyň Ruska hladce 5:0. 

15:29

Hokejovým utkáním mezi Spojenými státy americkými a týmem OSR skončil program třetího dne olympijských her v Pchjongčchangu.

15:32

Z pohledu české výpravy se jednalo o velmi úspěšný den. Michal Krčmář vybojoval v biatlonovém sprintu na 10 kilometrů stříbrnou medaili, se kterou se před hrami příliš nepočítalo. Krčmář zaběhl vynikající sprint a dařilo se mu na střelnici. K vítězství mu dopomohly také fatální chyby dvou největší favoritů Fourcada a Boeho na střelnici.

15:36

Mimo oficiální program sehráli čeští hokejisté přípravné utkání s Finskem. Generálku v Soulu ale nezvládli podle představ, nevstřelili branku a prohráli 0:2. 

Přímý přenos ze třetího dne 23. zimních olympijských her v Pchjongčchangu je u konce. Zítra se v soutěžních disciplínách představí 13 Čechů. Online přenos ze čtvrtého hracího dne začíná už v 6 hodin ráno. Do té doby děkujeme za pozornost.

 

Právě se děje

Další zprávy