Byl to nejhorší možný začátek, nic příjemného, ulevil si po neúspěšné generálce gólman Furch

ČTK ČTK
11. 2. 2018 15:32
Nelehkou roli měl v generálce na olympijský turnaj proti Finsku brankář hokejové reprezentace Dominik Furch. Brzy poté, co nahradil v polovině utkání Pavla Francouze, inkasoval dvakrát v rozmezí 32 vteřin dva góly; více jich v utkání nepadlo.
Dominik Furch
Dominik Furch | Foto: Milan Kammermayer

Soul - Nelehkou roli měl v generálce na olympijský turnaj proti Finsku brankář hokejové reprezentace Dominik Furch. Brzy poté, co nahradil v polovině utkání Pavla Francouze, inkasoval dvakrát v rozmezí 32 vteřin dva góly; více jich v utkání nepadlo.

"Většinou je nepříjemné jít takhle do rozjetého zápasu, protože hra je v plném tempu a člověk tam jde od nuly. A bohužel pro mě to byl asi nejhorší začátek, když dali Finové hned gól, takže nic příjemného," řekl novinářům Furch, jehož krátce po sobě překonali Jonas Enlund a Miro Heiskanen.

Nejdůležitější pak pro něho bylo, aby smolnou půlminutku vyhnal z hlavy. "Trošku jsem si vzpomněl i na to pražské utkání, kdy jsme také otočili zápas z 0:2. Paradoxně mi asi pomohla ta oslabení ve třetí třetině, tak jsem měl nějaké zákroky a pořádně se dostal do tempa. Alespoň ta třetí třetina už pak byla s nulou," potěšilo Furcha.

Hrálo se oboustranně opatrně. "Je to samozřejmě první i poslední přípravný zápas před olympijským turnajem, možná i to mohlo být v hlavě," přemítal Furch. "Těžko říct, zda ten zápas něco extra ukázal. Ve třetí třetině, jak jsme hráli spoustu oslabení, tak jsme alespoň natrénovali hru ve čtyřech… V turnaji bychom však chtěli hrát rozhodně méně v oslabení, aby se dalo se zápasem něco dělat," připustil Furch.

Vyhlížel už pondělní přesun do Pchjongčchangu, kde teprve dýchne na hráče olympijské dění naplno. "Jsem na to zvědavý a čekám na tu atmosféru," uvedl Furch.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy