Zimní olympiáda v Rakousku nebude. Zemská vláda o ZOH 2026 neprojevila zájem

ČTK Sport ČTK, Sport
6. 7. 2018 14:52
Po Švýcarsku odstoupilo od kandidatury o ZOH 2026 také Rakousko. Ve hře zbývá Itálie, Turecko, Švédsko, Kanada a Japonsko.
Olympijské kruhy.
Olympijské kruhy. | Foto: Reuters

Vídeň - Rakouský olympijský výbor stáhl kandidaturu Štýrského Hradce a Schladmingu na pořádání zimních olympijských her v roce 2026. Jako důvod sportovní funkcionáři uvedli nedostatečnou podporu štýrské zemské vlády.

Před měsícem z boje o hry odstoupilo Švýcarsko s kandidaturou Sionu. Obyvatelé kantonu Valais totiž v referendu odmítli finanční zapojení regionu, který měl uvolnit částku 100 milionů franků (více než 2,2 miliardy korun).

O pořadatelství OH 2026 se tak uchází pětice zájemců: Itálie s kandidaturou Turína a Milána, turecký Erzurum, švédská metropole Stockholm, kanadské Calgary a japonské Sapporo. Dějiště by mělo být zvoleno na podzim 2019.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy