Lakotný mimoň Ledecká i Samková jako Hurvínek. Kdo sázel nejlepší hlášky olympiády?

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
Aktualizováno 26. 2. 2018 14:14
Projděte si v přehledu ty nejzábavnější hlášky, které na hrách v Pchjongčchangu utrousili čeští i světoví olympionici.

Ester Ledecká

Ester Ledecká při tiskové konferenci v Pchjongčchangu během ZOH 2018
Ester Ledecká při tiskové konferenci v Pchjongčchangu během ZOH 2018 | Foto: ČOV/Jan Malý

"Já jsem hrozná držgrešle a na prachy, to všichni vědí, takže z toho mám velkou radost."

Takto česká snowboardistka a lyžařka se smíchem komentovala fakt, že inkasuje za dva korejské triumfy tři a půl milionu korun od Českého olympijského výboru (1,75 milionu korun za každé zlato).

Další finance získá od stávajících sponzorů a její manažeři mluví o doplnění velkého partnera.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy