Trojnásobný olympijský vítěz náhle ochrnul. Můj mozek je pořád průměrný, žertuje dál

Sport ČTK Sport, ČTK
31. 10. 2019 16:35
Trojnásobný olympijský vítěz ve veslování Pete Reed po mrtvici částečně ochrnul.
Pete Reed
Pete Reed | Foto: Instagram

Osmatřicetiletý Brit, který po triumfech na OH v Pekingu 2008 a v Londýně 2012 přidal třetí zlato na hrách v Riu 2016 na osmiveslice, na sociální síti uvedl, že je paralyzovaný od hrudníku dolů.

"Je velmi malá šance, že se nezotavím vůbec, a podobně velmi malá šance, že se vyléčím úplně. Nejspíš to bude něco mezi tím," prohlásil Reed, který si i přes těžké chvíle udržuje smysl pro humor. "Moje ruce jsou stále stejně silné, jako bývaly, a můj mozek je taky pořád stejně průměrný, jak vždycky byl," uvedl poručík královského loďstva, který loni ukončil sportovní kariéru. Na mistrovství světa vybojoval pět zlatých a tři stříbrné medaile.

"Krátké video říká všechno. Díky, že na mě myslíte. Mám báječnou síť podporovatelů a všechno, co v tuhle chvíli potřebuju. Někdy vám život nadělí citrony, ale co s tím můžete dělat?" napsal Reed na svůj Instagram. "Je to překážka na silnici a nová kapitola. Jedeme dál," doplnil bojovně.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy