Hvězdě NBA zavraždili už druhého sourozence. Probuďte mě z toho snu, prosí

Sport Sport
31. 10. 2019 14:09
Tragédie Reggieho Bullocka nebere konce. Basketbalista slavných New York Knicks oplakává sestru Keioshu, která se stala jednou z obětí střelby v Baltimore.
Reggie Bullock v dresu Los Angeles Lakers, za které hrál v minulé sezoně před přestupem do týmu New York Knicks
Reggie Bullock v dresu Los Angeles Lakers, za které hrál v minulé sezoně před přestupem do týmu New York Knicks | Foto: Reuters

Pro osmadvacetiletého sportovce to navíc není první ztráta. Násilnou smrtí zemřela i další jeho sestra Mia Hendersonová. V roce 2014 byla zavražděna kvůli tomu, že byla transsexuálkou. 

"Žila si podle svého, naučila mě, jak být svůj. Byla šťastná taková, jaká byla. Nestarala se o to, co si o ní myslí ostatní," vzpomínal Bullock v roce 2016 v rozhovoru pro Detroit Free Press, nejprodávanější deník v Detroitu, kde tehdy hrál za místní Pistons.

Rok předtím policie zadržela vraha Hendersonové. "Moje rodina a já teď můžeme nechat odpočinout naše srdce, když víme, že tahle osoba zmizela z ulic," tweetoval tehdy Bullock, jenž se silně angažuje v otázce práv osob s menšinovým sexuálním zaměřením.

Nyní jeho bolest znovu ožila. Podle policie zasáhl dvaadvacetiletou Keioshu Mooreovou neznámý střelec do hrudi v pondělí kolem tři čtvrtě na osm v Baltimore. Bullockova sestra v nemocnici následkům zranění podlehla.

"Nikdy v životě jsem nebyl tak zlomený," napsal Bullock na svůj Instagram. "Moje dvě královny, moje pro mě dvě tak super důležité osoby. Selhal jsem jako bratr, který vás má chránit od nebezpečí těchto ulic. Selhal jsem dvakrát jako opravdový bratr ochránce," obvinil se basketbalista  v emotivní zpovědi.

"Je mi to tak líto, sestřičky. Udělám všechno, abych udržel rodinu pohromadě, a budeme makat na tom, abychom zjistili, kdo vzal život mojí sestře," slíbil Bullock. "Jen bych se chtěl ještě jednou zasmát, aby sis dělala legraci z mojí módy, z mých vlasů a všechny ty srandovní nesmysly, co jsi vždycky říkala. Tolik mi to všechno chybí. Probuďte mě z toho snu," prosil basketbalista, jenž v létě přestoupil z Los Angeles Lakers do týmu New York Knicks, ale kvůli operaci do nového ročníku NBA ještě nezasáhl.

Emotivní vzkaz Reggieho Bullocka:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy