Agresivní rituál zaskočil judo. Facky byly ještě málo tvrdé, hájila trenéra závodnice

jšk
28. 7. 2021 12:46
Německá judistka Martyna Trajdosová hájila Claudia Pusu poté, co s ní kouč během olympijských her v Tokiu brutálně otřásl a v předzápasovém rituálu jí nafackoval.
Martyna Trajdosová v zápase proti Szofi Ozbasové
Martyna Trajdosová v zápase proti Szofi Ozbasové | Foto: Reuters

Předzápasový rituál německé judistky polského původu Martyny Trajdosové a jejího kouče Claudia Pusy před duelem proti Maďarce Szofi Ozbasové v kategorii do 63 kilogramů vzbudil pozdvižení na sociálních sítích.

Čtyřiapadesátiletý trenér, který je původem z Rumunska, svou svěřenkyní hrubě zatřásl a nakonec ji vlepil dvě facky. Trajdosová následně zamířila na tatami, nicméně svůj zápas s Ozbasovou nakonec prohrála. Po utkání ale svého trenéra hájila. A na instagramu následně vysvětlila, co se vlastně stalo.

"Ano, na videu to vypadá jako hodně intenzivní cloumání a přála bych si, abych dneska mohla psát o něčem jiném. Ale jak už jsem řekla, je to rituál, který jsem sama vyžadovala před zápasem. Můj trenér udělal jen to, co jsem chtěla, aby mě vybudil," napsala Trajdosová. "Ty facky byly asi málo tvrdé," dodala směrem k porážce.

Reagovala tak na nesčetné otázky, jestli je po "motivační intervenci" zdravotně i psychicky v pořádku. Její argumenty ovšem nestačily Mezinárodní judistické federaci, která německého kouče varovala kvůli "špatnému chování, které předvedl." Podle IJF je judo "vzdělávací sport a jako takové nemůže takové chování tolerovat".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 51 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy