reklama
 
 

Isinbajevová a Šubenkov neuspěli s protestem ani u švýcarského soudu, v Riu se nepředstaví

8. 8. 2016 18:11
Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová a překážkář Sergej Šubenkov se na letošních hrách nepředstaví. Neuspěli ani s protestem proti zákazu startu u švýcarského federálního soudu.

Lausanne - Tyčkařka Jelena Isinbajevová a překážkář Sergej Šubenkov neuspěli s protestem proti zákazu startu na olympiádě v Riu ani u švýcarského federálního soudu. Ten dnes zamítl jejich odvolání proti dřívějšímu verdiktu sportovní arbitráže CAS. Informovala o tom agentura Reuters.

Tyčkařská hvězda a úřadující mistr světa na 110 metrů překážek doplatili na vyloučení celého ruského svazu z mezinárodních soutěží kvůli rozsáhlému dopingovému skandálu, přestože sami nikdy pozitivní test neměli.

CAS už 21. července schválil rozhodnutí mezinárodní atletické federace IAAF suspendovat ruský svaz, proti kterému se odvolalo 68 atletů nominovaných na olympijské hry. Isinbajevová s Šubenkovem podali proti trestu žalobu k soudu, ale neúspěšně.

V Riu by se tak měla představit jen dálkařka Darja Klišinová, která žije a trénuje v USA a splňuje podmínku pravidelných dopingových kontrol mimo ruský systém.

autor: ČTK | 8. 8. 2016 18:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama